niedziela , 27 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / Ścieżka rowerowa Świnoujście- Międzyzdroje. RDOŚ wydała negatywną opinię

Ścieżka rowerowa Świnoujście- Międzyzdroje. RDOŚ wydała negatywną opinię

Świnoujście chce wybudować ścieżkę rowerową do Międzyzdrojów. Chce, ale nie może, bo na drodze stoi Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska z jej negatywną opinią dotycząca przebiegu ścieżki. Teren leży w obszarze NATURA 2000 – mówi Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia.

– To bardzo ważny odcinek drogi rowerowej, spójny z Zachodniopomorskim Szlakiem Rowerowym. Od kilku lat ustalamy przebieg drogi rowerowej Świnoujście-Międzyzdroje, starając się umieścić go jak najbliżej morza. Jest to obszar chroniony, stąd uzgadnianie z różnymi instytucjami jest dość trudne. Uzupełnimy wątpliwości RDOŚ w najbliższym czasie i mamy nadzieję, że jak najszybciej rozpoczniemy budowę tej bardzo potrzebnej drogi rowerowej – mówi Barbara Michalska.

W odpowiedzi RDOŚ do miasta, instytucja obawia się zniszczenia cennych przyrodniczo siedlisk.
Skontaktowaliśmy się z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska, jej rzecznik prasowy Marcin Siedlecki nie mógł dzisiaj udzielić komentarza o stanowisku RDOŚ.
Do sprawy wrócimy.

Zobacz również

Spotkanie z posłem Dariuszem Wieczorkiem. Będzie można porozmawiać także o elektromobilności

Mieszkańcy Świnoujścia będą mogli w najbliższy poniedziałek spotkać się z posłem Nowej Lewicy Dariuszem Wieczorkiem. …

8 komentarzy

  1. Na wydmach wiekowe buki jak? Promenada przed wojna dotykała plaży.

  2. Od kiedy rower jest przeciw naturze? Ludzie podejmujący decyzję wy macie jeszcze coś pod skorupą? Utwardzona ścieżka, bezpieczna zdała od samochodów. Ale nie kolizja z kontenerami i z drzewami które trzeba będzie wyciąć. XD.

    • Bez ścieżki też się fajnie jedzie i jest mniejszy tłok.Jak zrobią ścieżkę cała polska i niemiecka hałastra się rzuci i będzie tłok jak na Marszałkowskiej.

  3. Gazoport . port kontenerowy i jest ok. To polityka a nie ochrona środowiska .!!!

  4. Wieżowce ( Onyx) można w obszrze Natura 2000 budować , wiekowe buki na wydmach można wycinać ( UM) ale ścieżki rowerowej nie można ,bo zaszkodzi
    środowisku.

  5. Czekamy na sciezke

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.