Strona główna / Lokalne / Jeden telefon może uratować życie. Twoja reakcja ma znaczenie

Jeden telefon może uratować życie. Twoja reakcja ma znaczenie

Okres zimowy to niewątpliwie najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, dlatego świnoujscy policjanci prowadzą działania związane z pomocą skierowaną właśnie do osób żyjących na ulicy. Stróże prawa podczas prowadzonych działań informują osoby bezdomne o instytucjach świadczących pomoc społeczną oraz nakłaniają do skorzystania ze schroniska lub ogrzewalni. Trwająca zima to nie tylko sprawdzian dla służb chroniących życie i zdrowie, ale przede wszystkim jest to sprawdzian dla naszej ludzkiej wrażliwości na los innych osób.

Gdy temperatura powietrza obniża się, najbardziej narażonymi osobami na wychłodzenie organizmu są przede wszystkim osoby bezdomne, nieporadne życiowo i pozostające w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu, dlatego świnoujscy stróże prawa podczas działań sprawdzają miejsca grupowania się osób bezdomnych na terenie Świnoujścia i nakłaniają takie osoby do skorzystania ze schroniska lub ogrzewalni. Mundurowi sprawdzają także, czy osoby bezdomne mają ciepłe ubrania, adekwatne do panujących temperatur.

Jeżeli zauważymy osobę narażoną na wychłodzenie, podejdźmy i zapytajmy, czy potrzebuje ona pomocy, a następnie, jeżeli osoba wymaga pomocy, zadzwońmy na telefon alarmowy 112. Telefon odbierze operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który po krótkim wywiadzie zadysponuje na miejsce odpowiednie służby. Czasami zaledwie jeden telefon może uratować ludzkie życie.

 

sierż. Kamil Zwierzchowski

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Zobacz również

Świnoujście. Zakaz kąpieli na części kąpieliska

Z uwagi na pojawienie się sinic, dziś 17 sierpnia 2022r. dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji …

Jeden komentarz

  1. Jeden telefon najlepiej na plebanię

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.