Strona główna / Lokalne / RCB przypomniało o trudnych warunkach pogodowych w niemal całym kraju
Foto: PAP/Tomasz Waszczuk

RCB przypomniało o trudnych warunkach pogodowych w niemal całym kraju

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomniało w niedzielę o trudnych warunkach pogodowych występujących niemal w całym kraju.

“Przypominamy! Trudne warunki pogodowe prawie w całym kraju! @IMGWmeteo wydał ostrzeżenia. Uważajcie na siebie i zwracajcie uwagę na innych. Pamiętajcie o zwierzętach” – napisało w niedzielę na Twitterze RCB.

W niedzielę na terenie prawie całego kraju obowiązują ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem obowiązują w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim oraz we wschodniej części województwa zachodniopomorskiego.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu oraz przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi wydano natomiast dla województw: wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego (intensywne opady śniegu wystąpią tu jedynie w południowych powiatach), dolnośląskiego, opolskiego, a także dla części województw: lubuskiego i lubelskiego.

Z kolei w województwach: śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, oraz w południowej części województwa podkarpackiego obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu i ostrzeżenia pierwszego stopnia przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi.

IMGW ostrzegł również przed marznącymi opadami na południu kraju.

Ostrzeżenia trzeciego i najwyższego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu obowiązują natomiast na południu województwa lubelskiego.

W związku z opadami śniegu RCB przypomniało również o tym, że zalegający na dachu śnieg może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. “Odśnieżanie dachu jest obowiązkiem właściciela lub zarządcy budynku. Zgłaszajcie miejsca, gdzie zalegający śnieg może być niebezpieczny” – napisało na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ drag/

Zobacz również

Umarła świnoujścianka. Przed śmiercią poprosiła o coś bardzo pożytecznego dla zwierząt

Zamiast kwiatów na mój grób – przekażcie datek na schronisko dla bezdomnych zwierząt w Świnoujściu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.