niedziela , 27 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / Ministerstwo Zdrowia: 2431 nowych zakażeń koronawirusem. W Świnoujściu są 4 nowe przypadki
Warszawa, 04.04.2020. Koronawirus w Polsce. Akcja #zostañwdomu. Karetka pogotowia na warszawskim Ursynowie w sobotni wieczór, 4. bm. W zwi¹zku z wprowadzonym przez rz¹d w Polsce stanem epidemii, odwo³ane zosta³y imprezy masowe, zawieszono zajêcia na uczelniach, w przedszkolach i szko³ach. Nieczynne s¹ muzea, kina, restauracje i bary. Zamkniêto granice dla cudzoziemców i zawieszono miêdzynarodowe pasa¿erskie po³¹czenia lotnicze i kolejowe. Zamkniête zosta³y lasy i parki miejskie oraz narodowe. Obowi¹zuje zakaz wychodzenia z domu z wyj¹tkiem poruszania siê do pracy lub po zakupy. (ls/dw) PAP/Leszek Szymañski

Ministerstwo Zdrowia: 2431 nowych zakażeń koronawirusem. W Świnoujściu są 4 nowe przypadki

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 2431 osób. Zmarło 45 chorych – podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia.

Od marca, gdy zanotowano pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce, wykryto go u 1 552 686 osób, z których 39 132 zmarły.

Nowe przypadki zachorowań pochodzą z województw: mazowieckiego (438), pomorskiego (332), kujawsko-pomorskiego (227), podkarpackiego (155), wielkopolskiego (155), śląskiego (145), zachodniopomorskiego (122), dolnośląskiego (111), lubelskiego (110), świętokrzyskiego (95), podlaskiego (90), lubuskiego (88), łódzkiego (84), małopolskiego (83), warmińsko-mazurskiego (70) i z opolskiego (40).

Resort podał, że w informacji o 86 przypadkach zakażeń nie podano miejsca ich wystąpienia. Dane te uzupełni inspekcja sanitarna.

Na COVID-19 zmarło 11 osób, a z powodu współistnienia tej choroby z innymi schorzeniami – 34 chorych. Łącznie to 45 zgonów.

Resort zdrowia przypomina, że w związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów. (PAP)

tor/ joz/

Zobacz również

Spotkanie z posłem Dariuszem Wieczorkiem. Będzie można porozmawiać także o elektromobilności

Mieszkańcy Świnoujścia będą mogli w najbliższy poniedziałek spotkać się z posłem Nowej Lewicy Dariuszem Wieczorkiem. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.