Strona główna / Lokalne / Projekt: w hotelach gościom udostępnionych ma być nie więcej niż 50 proc. pokoi w danym obiekcie
Foto: PAP/Jacek Turczyk

Projekt: w hotelach gościom udostępnionych ma być nie więcej niż 50 proc. pokoi w danym obiekcie

Hotele będą mogły udostępnić gościom nie więcej niż 50 proc. pokoi znajdujących się w danym obiekcie, uruchomione będą też m.in. stoki narciarskie i kasyna – przewiduje projekt rozporządzenia. Planowane jest też wznowienie działalności uzdrowiskowej od 11 marca br.

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów ukazał się projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Jak napisano, „ma on na celu ograniczenie ryzyka związanego z wystąpieniem epidemii wywołanej nowym koronawirusem SARS-CoV-2”.

W projekcie przewiduje się przedłużenie większości wprowadzonych wcześniej ograniczeń do 28 lutego 2021 r.

„Przewiduje się umożliwienie prowadzenia usług hotelarskich, przy czym w przypadku prowadzenia usług hotelarskich w obiekcie hotelarskim (…) dla gości będzie możliwe udostępnienie nie więcej niż 50 proc. pokoi znajdujących się w danym obiekcie” – czytamy.

Ograniczenia zajmowania 50 proc. pokoi nie będzie się stosowało do obiektów Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Ponadto, projekt przewiduje uruchomienie kasyn pod warunkiem, że będzie mogło znajdować się w nich nie więcej niż jedna osoba na 15 m kw. powierzchni dostępnej dla klientów, przy zachowaniu odległości co najmniej 1,5 m, z wyłączeniem obsługi.

Projekt przewiduje również uruchomienie stoków narciarskich, a od 11 marca 2021 r. wznowienie działalności uzdrowiskowej.

Dodatkowo projektowana regulacja umożliwi organizację egzaminów dla kandydatów na członków organów nadzorczych oraz egzaminów na maklerów papierów wartościowych, doradców inwestycyjnych, brokerów ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych, aktuariuszy i pośredników kredytu hipotecznego.

Do 14 lutego br. ograniczone jest prowadzenie działalności hotelarskiej z wyjątkami. Hotele dostępne są m.in. dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS, wyjątkiem są również hotele pracownicze. Również do 14 lutego nieczynne są m.in. stoki narciarskie i baseny. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.