Strona główna / Lokalne / Świnoujście buduje tunel. Jakie imię dla wielkiego kreta?

Świnoujście buduje tunel. Jakie imię dla wielkiego kreta?

12 lutego 2021 roku rusza głosowanie nad imieniem dla wielkiej maszyny TBM, która wkrótce rozpocznie drążenie tunelu pod dnem Świny. Z pięciu proponowanych imion internauci wybiorą jedno. Dobrawa, Wisna, Victoria, Nereida czy Wyspiarka? Która z propozycji zdobędzie przychylność głosujących i zostanie patronką maszyny? Przekonamy się już za dwanaście dni. Głosowanie potrwa do 24 lutego 2021 włącznie. Jeszcze w lutym zaplanowany jest chrzest maszyny i jej pierwsze uruchomienie.

PRZEJDŹ DO SONDY I ZAGŁOSUJ NA WYBRANE IMIĘ DLA MASZYNY TBM 

Na zdjęciu maszyna TBM podczas składania w komorze startowej.

Na konkurs na nazwę TBM napłynęło 301 propozycji. Nie wszystkie były zgodne z regulaminem. Najczęstszym błędem było podanie propozycji nazwy rodzaju męskiego i brak oświadczenia proponującego, że jest mieszkańcem Świnoujścia, który ma ukończone 13 lat oraz danych kontaktowych. Ostatecznie zgodnych z regulaminem było 99 propozycji. Część imion powtarzała się.

Zgodnie z regulaminem konkursu (dostępny na stronie www.swinoujscie.pl), komisja konkursowa wybrała pięć z nich, na które od dziś można głosować na oficjalnej stronie miasta www.swinoujscie.pl.

W składzie komisji konkursowej znaleźli się przedstawiciele: firmy PORR z konsorcjum, które buduje tunel, inwestora zastępczego szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, konsultanta wykonawcy inwestycji firmy Sweco oraz Urzędu Miasta Świnoujście. W sumie pięć osób.

– Nie było łatwo spośród wszystkich propozycji wybrać piątkę do dalszego etapu. Wiele było naprawdę ciekawych – przyznaje Magdalena Skorupka-Kaczmarek, przedstawicielka Sweco i przewodnicząca komisji. – Zdecydowaliśmy w głosowaniu, a w wyborze niektórych propozycji  przeważyły ich związki z miastem bądź historią. Chcieliśmy by imiona wybrane do dalszego głosowania były symboliczne dla miejsca i inwestycji.

O ostatecznym wyborze imienia zdecydują internauci w głosowaniu. Na autora zwycięskiej nazwy czeka nagroda w wysokości 2 tys. złotych. A wśród dodatkowych nagród są: wizyta na placu budowy tunelu (w terminie uzgodnionym z wykonawcą inwestycji), udział w uroczystości nadania imienia maszynie oraz zestaw promocyjnych upominków.

 mat. UM Świnoujście/Sweco

Zobacz również

Kilkaset osób odwiedziło międzyzdrojskie muzeum Wolińskiego Parku Narodowego

Za darmo można było wejść do muzeum i na własne oczy przekonać się jakie zwierzęta …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.