Strona główna / Lokalne / IMGW ostrzega: na zachodzie kraju roztopy i marznące opady
Foto: PAP/Darek Delmanowicz

IMGW ostrzega: na zachodzie kraju roztopy i marznące opady

Marznące opady powodujące gołoledź mogą spowodować, że na drogach w czterech zachodnich województwach będzie ślisko. Do tego w województwach lubuskim i wielkopolskim, a także w województwie łódzkim spodziewane są odwilż i roztopy – ostrzega we wtorek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Marznące opady deszczu i deszczu ze śniegiem powodujące gołoledź prognozowane są w województwach: zachodniopomorskim, dolnośląskim, lubuskim oraz w zachodniej części Wielkopolski.

W dwóch ostatnich ponadto, a także w Łódzkiem, prognozowane są roztopy. Odwilż i topnienie śniegu to efekt ocieplenia, jakie objęło we wtorek zachodnią część kraju. Temperatura we wtorek może sięgać nawet 3 stopni C.

IMGW zarówno z powodu marznących opadów, jak i roztopów wydało we wtorek ostrzeżenia pierwszego stopnia dla wymienionych regionów.

O alertach przypomina Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które wskazuje ponadto, że dolnej Odrze w województwie zachodniopomorskim na skutek rozwoju zjawisk lodowych, przewiduje się wzrost stanów wody powyżej stanu alarmowego. (PAP)

autorka: Agnieszka Ziemska

agzi/ robs/

Zobacz również

Kilkaset osób odwiedziło międzyzdrojskie muzeum Wolińskiego Parku Narodowego

Za darmo można było wejść do muzeum i na własne oczy przekonać się jakie zwierzęta …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.