Strona główna / Lokalne / Szpital w Świnoujściu: Do tej pory zaszczepiliśmy ponad 2100 osób przeciw COVID-19

Szpital w Świnoujściu: Do tej pory zaszczepiliśmy ponad 2100 osób przeciw COVID-19

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu do tej pory przeciw COVID-19 zaszczepił 2136 osób. 1853 otrzymało drugą dawkę, a pierwszą 283. W tym tygodniu rozpoczynamy także szczepienia nauczycieli.

Od 17 lutego szpital rozpoczyna szczepienia nauczycieli szczepionką firmy Astra Zeneca. Do 21 lutego do szczepienia zaplanowanych jest 300 osób.

To nie jedyne szczepienia, które będą przeprowadzane w naszym szpitalu. Kontynuujemy również szczepienia dla osób z „grupy zero”, które oczekują na pierwszą dawkę oraz szczepienia dla seniorów. Z uwagi na niewielkie opóźnienie musieliśmy te szczepienia przesunąć o jeden dzień, z poniedziałku na wtorek. Oczywiście, o wszystkich zmianach informujemy telefonicznie i poprzez system SMS zarejestrowane osoby.

Dodajmy, że w ramach konkursu Narodowego Funduszu Zdrowia nasz szpital został wybrany do grona podmiotów realizujących szczepienia przez zespół wyjazdowy. Chodzi o wyjazdy do osób, które nie mogą zgłosić się do punktu szczepień – przykutych do łóżek, niepełnosprawnych ruchowo.

Foto: Szpital w Świnoujściu

Zobacz również

W Świnoujściu dbają o drzewa poprzez zabiegi pielęgnacyjne

Z dwóch świnoujskich pomników przyrody – dębu w Przytorze i platanu przy ulicy Bohaterów Września …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.