Strona główna / Lokalne / Szkolenie poligonowe przeciwlotników

Szkolenie poligonowe przeciwlotników

Od blisko dwóch tygodni 8. Dywizjon Przeciwlotniczy z Dziwnowa szkoli się na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych (CPSP) w Ustce. W ramach zgrupowania poligonowego przeprowadzili serię zadań ogniowych z użyciem zestawów artyleryjskich i rakietowych. Wśród nich były strzelania prowadzone do środka napadu powietrznego zarówno w dzień, jak i w nocy.

Zgrupowanie na usteckim poligonie rozpoczęło się 15 lutego. Przeciwlotnicy z Dziwnowa wspólnie z pozostałymi pododdziałami OPL Marynarki Wojennej m.in. z 9. Dywizjonu Przeciwlotniczego (3.FO) oraz Brygady Lotnictwa MW realizują szkolenie w ramach zgrupowania poligonowego pododdziałów artyleryjsko-rakietowych 18. Dywizji Zmechanizowanej.
Marynarze 8. Dywizjonu Przeciwlotniczego swoje działania rozpoczęli od serii przygotowawczych zadań ogniowych do wolnolecącego celu powietrznego. W trakcie zgrupowania żołnierze doskonalą umiejętności specjalistyczne i ogólnowojskowe oraz sprawdzają możliwości i działanie sprzętu w warunkach poligonowych. Nacisk kładziony jest również tematykę związaną z obsługą systemów dowodzenia i rozpoznania przestrzeni powietrznej, a także umiejętności dowódców w procesie planowania walki przeciwlotniczej.
Kulminacyjnym momentem w czasie szkolenia taktycznego baterii przeciwlotniczej są zadania ogniowe z użyciem zestawów artyleryjskich i rakietowych prowadzone zarówno w dzień, jak i w nocy do niskolecącego środka napadu powietrznego. Ćwiczenia takie są stałym przedsięwzięciem systemu szkoleniowego. Stanowią przygotowanie do działań w warunkach bojowych, a także pozwalają utrzymać ciągłą gotowość do reagowania w sytuacjach kryzysowych.
***
8. Dywizjon Przeciwlotniczy z Dziwnowa jest oddziałem taktycznym 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, przeznaczonym do artyleryjsko – przeciwlotniczej osłony nakazanych obiektów Flotylli, znajdujących się w strefie oddziaływania ogniowego dywizjonu.

Zobacz również

Niemcy umieściły Polskę na liście krajów wysokiego ryzyka. Co to oznacza?

Instytut Roberta Kocha ogłosił, że od niedzieli Polska będzie uznawana przez Niemcy za obszar wysokiego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.