niedziela , 27 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / Szkolenie poligonowe przeciwlotników

Szkolenie poligonowe przeciwlotników

Od blisko dwóch tygodni 8. Dywizjon Przeciwlotniczy z Dziwnowa szkoli się na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych (CPSP) w Ustce. W ramach zgrupowania poligonowego przeprowadzili serię zadań ogniowych z użyciem zestawów artyleryjskich i rakietowych. Wśród nich były strzelania prowadzone do środka napadu powietrznego zarówno w dzień, jak i w nocy.

Zgrupowanie na usteckim poligonie rozpoczęło się 15 lutego. Przeciwlotnicy z Dziwnowa wspólnie z pozostałymi pododdziałami OPL Marynarki Wojennej m.in. z 9. Dywizjonu Przeciwlotniczego (3.FO) oraz Brygady Lotnictwa MW realizują szkolenie w ramach zgrupowania poligonowego pododdziałów artyleryjsko-rakietowych 18. Dywizji Zmechanizowanej.
Marynarze 8. Dywizjonu Przeciwlotniczego swoje działania rozpoczęli od serii przygotowawczych zadań ogniowych do wolnolecącego celu powietrznego. W trakcie zgrupowania żołnierze doskonalą umiejętności specjalistyczne i ogólnowojskowe oraz sprawdzają możliwości i działanie sprzętu w warunkach poligonowych. Nacisk kładziony jest również tematykę związaną z obsługą systemów dowodzenia i rozpoznania przestrzeni powietrznej, a także umiejętności dowódców w procesie planowania walki przeciwlotniczej.
Kulminacyjnym momentem w czasie szkolenia taktycznego baterii przeciwlotniczej są zadania ogniowe z użyciem zestawów artyleryjskich i rakietowych prowadzone zarówno w dzień, jak i w nocy do niskolecącego środka napadu powietrznego. Ćwiczenia takie są stałym przedsięwzięciem systemu szkoleniowego. Stanowią przygotowanie do działań w warunkach bojowych, a także pozwalają utrzymać ciągłą gotowość do reagowania w sytuacjach kryzysowych.
***
8. Dywizjon Przeciwlotniczy z Dziwnowa jest oddziałem taktycznym 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, przeznaczonym do artyleryjsko – przeciwlotniczej osłony nakazanych obiektów Flotylli, znajdujących się w strefie oddziaływania ogniowego dywizjonu.

Zobacz również

Spotkanie z posłem Dariuszem Wieczorkiem. Będzie można porozmawiać także o elektromobilności

Mieszkańcy Świnoujścia będą mogli w najbliższy poniedziałek spotkać się z posłem Nowej Lewicy Dariuszem Wieczorkiem. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.