Strona główna / Lokalne / Lek. Krzysztof Pobłocki dołączył do zespołu świnoujskiego szpitala

Lek. Krzysztof Pobłocki dołączył do zespołu świnoujskiego szpitala

Lek. Krzysztof Pobłocki dołączył do grona ortopedów przyjmujących w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły. – Od lat przyjmuję pacjentów ze Świnoujścia oraz okolic. Prosili, żebym do nich przyjeżdżał. Prezes szpitala zaprosiła mnie na rozmowę. Doszliśmy do wniosku, że razem możemy coś zdziałać. W ten sposób trafiłem do świnoujskiej placówki – mówi K. Pobłocki.

Lek. Krzysztof Pobłocki od 10 lat leczy jako specjalista ortopeda. Wcześniej związany był ze szpitalem w Gryficach. Od ponad roku przyjmuje w prywatnych klinikach w województwie zachodniopomorskim. Chodzi o placówki, które umożliwiają przeprowadzanie nowoczesnych zabiegów.

Z jakimi problemami mierzył się do tej pory najczęściej? – Żyjemy w społeczeństwie, które uprawia coraz więcej sportów – mówi K. Pobłocki –  Nie zawsze w parze z pasją idzie dobre przygotowanie. Poza tym sport zawsze generuje kontuzje. W swojej pracy najczęściej spotykam się z urazami kolan i barków, chorobami zwyrodnieniowymi stawów.

Jak mówi ortopeda szpital jest dobrze przygotowany i wyposażony. – Uważam, że czasami w mniejszych, powiatowych szpitalach może lepiej rozwinąć skrzydła. Łatwiej nad wieloma rzeczami zapanować i profilować pacjentów – tłumaczy nasz rozmówca.

K. Pobłocki przyjmuje pacjentów ambulatoryjnie co drugi wtorek, a operacje będzie przeprowadzał w co drugi piątek. Wśród przeprowadzanych zabiegów będą: artroskopia stawu kolanowego, w tym leczenie zmian zwyrodnieniowych z wykorzystaniem membran lub nośników kolagenowych, rekonstrukcja więzadeł krzyżowych i pobocznych, operacje naprawcze łąkotek oraz  artroskopia stawu ramiennego, w tym odbarczenie przestrzeni podbarkowej, operacje naprawcze w nawykowych zwichnięciach barku, rekonstrukcja obrąbka łopatki, operacje naprawcze ścięgien stożka rotatorów, zmiany przeciążeniowo-zapalne ścięgna mięśnia dwugłowego ramienia. Dodajmy, że wspomniane zabiegi są już przeprowadzane w świnoujskim szpitalu przez naszych ortopedów, ale teraz takowych będzie odbywać się w placówce więcej.

Zobacz również

Kilkaset osób odwiedziło międzyzdrojskie muzeum Wolińskiego Parku Narodowego

Za darmo można było wejść do muzeum i na własne oczy przekonać się jakie zwierzęta …

Jeden komentarz

  1. Szkoda, że nie ma u nas dr Jakuba Pobłockiego – endokrynploga…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.