Strona główna / Lokalne / Od 1 maja zacznie obowiązywać Strefa Płatnego Parkowania. Gdzie i za ile mieszkańcy będą mogli kupić roczny abonament?

Od 1 maja zacznie obowiązywać Strefa Płatnego Parkowania. Gdzie i za ile mieszkańcy będą mogli kupić roczny abonament?

Strefa Płatnego Parkowania zacznie obowiązywać od 1 maja 2021 roku. System wykupu abonamentów zorganizowany zostanie przez Biuro SPP prowadzone przez firmę wyłonioną w przetargu. Przetarg trwa i ma zakończyć się dopiero 25 marca, a to oznacza, że firma, która go wygra będzie miała zaledwie miesiąc na oznaczenie strefy, montaż parkomatów, ale przede wszystkim na organizację sprzedaży abonamentów dla mieszkańców Świnoujścia, którzy w przeważającej większości nie wiedzą jak to zrobić.

Organizacja SPP zdaje się powstawać na ostatnią chwilę.Na razie nie wiadomo, czy będzie można kupić abonament przez internet, czy będzie trzeba stawić się osobiście. Nie wiadomo także jakimi dokumentami będzie trzeba się okazać. Do wprowadzenia strefy pozostało nieco ponad 1,5 miesiąca.

Wiadomo jednak, że karta abonamentowa parkingowa roczna dla mieszkańca strefy płatnego parkowania uprawniająca do parkowania przy ulicy, przy której zamieszkuje lub ulicach w bezpośrednim sąsiedztwie wskazanych przez abonenta będzie kosztowała 150 zł.

Całoroczna strefa płatnego parkowania w Dzielnicy Uzdrowiskowej obejmie ulice: Jana Kasprowicza, Energetyków, Emilii Gierczak, Feliksa Nowowiejskiego, Władysława Orkana, Bolesława Prusa, Kornela Ujejskiego, Stanisława Małachowskiego, Powstańców Śląskich, Stefana Żeromskiego od ul. Powstańców Śląskich do ul. Małachowskiego, Uzdrowiskowa od ul. Trentowskiego do ul. Zdrojowej, Zdrojowa, Bronisława Trentowskiego, Bolesława Chrobrego od ul. Sienkiewicza do ul. Uzdrowiskowej, Juliusza Słowackiego, Marii Konopnickiej, Henryka Sienkiewicza, Augusta Cieszkowskiego, Elizy Orzeszkowej, Jana Matejki na odcinku od ul. Henryka Sienkiewicza do ul. Juliusza Słowackiego, Marszałka Józefa Piłsudskiego na odcinku od ul. Henryka Sienkiewicza do ul. Juliusza Słowackiego, Bolesława Krzywoustego na odcinku od ul. Henryka Sienkiewicza do ul. Juliusza Słowackiego.

Do strefy płatnego parkowania w centrum miasta zalicza się pasy drogowe następujących ulic: Bolesława Chrobrego od Armii Krajowej do ul. Piastowskiej, Piastowska od ul. Bolesława Chrobrego do ul. Konstytucji 3 Maja, Bohaterów Września od ul. Bolesław Chrobrego do ul. Monte Cassino, Monte Cassino od ul. Armii Krajowej do ul. Piastowskiej, Armii Krajowej, Plac Rybaka, Plac Słowiański, Plac Wolności, Plac Kościelny, Jarosława Dąbrowskiego, Józefa Bema, Zaułek Kościelny, Stanisława Staszica od ul. Konstytucji 3 Maja do ul. Rybaki, Rybaki od ul. Stanisława Staszica do ul. Wybrzeże Władysława IV, Marynarzy, Grunwaldzka od ul. Rybaki do ul. Marynarzy, Wybrzeże Władysława IV od ul. Rybaki do ul. Stefana Rogozińskiego, Mieszka I od ul. Jana z Kolna do ul. Bolesława Chrobrego, Jana z Kolna od ul. Mieszka I do ul. Wybrzeże Władysława IV, ul. Konstytucji 3 Maja od ul. Piastowskiej do ul. Dąbrowskiego.

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

5 komentarzy

 1. Trzeba płacić jak wszędzie

 2. ┌∩┐(◕_◕)┌∩┐

  Świnoujście bankrut rękoma cebularzy szuka pieniędzy u mieszkańców.
  Gospodarz do d?py…

 3. W końcu i bardzo dobrze jak w każdym szanującym się mieście nad morskim. Skończy się wszędzie za free,
  po 3 graty i zanieczyszczenia mniejsze.

 4. Kolejne miasto które chce ściągać haracz.

 5. Dziękujemy Panie prezydencie i wam radni PO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.