Strona główna / Lokalne / Gdyby wybory samorządowe odbyły się dziś, kto ma największą szansę zostać prezydentem Świnoujścia?

Gdyby wybory samorządowe odbyły się dziś, kto ma największą szansę zostać prezydentem Świnoujścia?

Powoli dochodzimy do półmetka kadencji samorządowców.  Wybory samorządowe w Polsce przeprowadzono 21 października 2018 roku. II tura wyborów na włodarzy odbyła się dwa tygodnie później – 4 listopada. Kolejne wybory samorządowe odbędą się w 2023 roku. Wynika to ze zmiany ustawy mówiącej o tym, że kadencja trwa nie 4 – tak jak kiedyś, lecz 5 lat.

Wiadomo, że Janusz Żmurkiewicz nie będzie kandydował kolejny raz na urząd prezydenta. Wielokrotnie podkreślał, że swoją działalność zakończy po osiągnięciu najważniejszego celu – wybudowaniu tunelu pod Świną. Nie wiadomo kogo chciałby poprzeć w przyszłości, nie jest także pewne, że nie zmieni swojej decyzji i jednak wystartuje w wyborach w 2023 roku.

Nie jest wykluczone, że wyborach wystartuje Barbara Michalska, zastępca prezydenta miasta – odpowiedzialna w mieście za inwestycje. Podczas ostatnich wyborów samorządowych wystartowała jako kandydatka na radną, a jej wynik zaskoczył jej przeciwników. Gdyby wystartowała w 2023 roku, czy jest w stanie wygrać wybory i rządzić miastem przez kolejne 5 lat?

Nie jest przesądzone, że kierować miastem chciałby Paweł Sujka – drugi zastępca prezydenta miasta, który odpowiada w świnoujskim magistracie m.in. za edukację, sport i turystykę. Na tym stanowisku jest już drugą kadencję. Czy mieszkańcy Świnoujścia zaufaliby mu i dali mandat do rządzenia miastem w 2023 roku?

Kolejną osobą, która może znaleźć na kartach do głosowania jest Joanna Agatowska – aktualnie radna i dyrektor Sanatorium Energetyk. W ostatnich wyborach samorządowych to ona była główną konkurentką Janusza Żmurkiewicza, któremu zaufało ponad 1,8 tys. osób więcej. Za 2,5 roku przekonamy się, czy będzie kandydowała. Dowiemy się także ile osób jej zaufa.

 

Gdyby wybory samorządowe odbyły się dziś, kto ma największą szansę zostać prezydentem Świnoujścia?
2532 głosów · 2532 odpowiedzi

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

39 komentarzy

 1. Jabłońska

 2. A co z kandydatką Prawa i Sprawiedliwości?

 3. Nie wiem jak to się stało ,że Michalska pierwsza. Nie chce się wierzyć ,aby ta kobieta miała jakiekolwwiek poparcie. Za co się nie weźmie spie………
  Wiocha butami wyłazi

  • Jest dokładnie tak jak piszesz, cała trójka kandydatów to jedna wielka tragedia. Czy w tym mieście nie ma mądrych, porządnych ludzi….. czy to jedna wielka klika i przyjaciele królika?

  • Dokładnie ten sondaz to jedna wielka ustawka pod Michalską. A ona to jedna wielka porażka. Jej poziom to szastanie kasą publiczną na czerwoną kanapę za ponad 40.000 złotych i ponad 50.000 zielsko na ścianie basenu. Czas pożegnac tą panią na zawsze i mam nadzieję że mieszkańcy to zrobią.

 4. Tylko Jurkiewicz miałby realne szanse pokonać Agatowską.

 5. Tylko nie ten BURAK z pisu z rady miasta. Tylko i wyłącznie kochaną wiewiórka

 6. Uprawniony do głosowania

  Gdyby nie Pani Barbara, nic w mieście by nie było.

  • ????? ➔ •

   „Gdyby nie Pani Barbara, nic w mieście by nie było” spierdzielone, bo wszystkiego czego ta kobieta się tknie, to zamienia się w kupę, zresztą to jest bezguść i na niczym się nie zna.

 7. cuda panie cuda… wczoraj przez pół dnia- Agatowska ponad 60%, Michalska jakieś 25, Sujka 5.. .a później fruuu i dziś Sujka 120%. Słuszną politykę ma ta nasza władza.. oj słuszną.
  ps. obiektywnie- w tym zestawieniu Agatowska pewnie ponad 50% później Michalska – może max 25% z poparciem obecnego prezydenta ( stary elektorat, który tutaj nie głosuje, a przy urnach zagłosuje) .. a na końcu Sujka z poparciem nie większym niż 5- 7%.

 8. ten układ tylko Agatowska może pozamiatać

 9. Tylko Paweł Sujka .Jego z tej całe Trójcy, jako jedynego, faktycznie interesuje to Miasto A te dwie babcie niech zajmą się wnukami – ich czas minął.

 10. Tylko Paweł Sujka .Jego z tej całe Trójcy, jako jedynego, faktycznie interesuje to Miasto A te dwie babcie niech zajmą się wnukami – ich czas minął.

 11. Nikt, z wyżej wymienionej trójki

 12. Nowe Świnoujście.

  Opozycja musi wystawic wspolnego kandydata ,kogos swiezego nie Agatowska, Michalska czy Jabłońska – z kazda wygra Zmurkiewicz ktory jest mikserem i kazda wykosi, wystartujw 2023 i to.jest 100% pewne, wiec niech sie opozycja dogada i wypracuje kogoś nowego , najlepiej kobiete ! Pan Sujka..miły ,sympatyczny ale nie przyszly prezydent ..

  • Trzy razy głosowałem na Żmurkiewicza ale już dość. Jest po prostu za stary, nie ma już energii i nie ogarnia problemów które zaczynają eksplodować. Pan Suka? buahahah kolega który go zna mi opowiadał o nim. Gość sie absolutnie nie nadaje. Pani Michalska? czerwona kanapa i zielsko na ścianie, schrzaniona Markiewicza Wojska Polskiego Markiewicza Słowackiego to dowody na to, ze ta osoba NIGDY nie powinna mieć wpływ na rządzenie miastem. Agatowska jest kumata bo od lat pracuje w mieście a że wytyka błędy to bardzo dobrze bo od tego są radni. Jako jedyna ma jaja dlatego chętnie na nią zagłosuję.

 13. A ja bym zagłosowała na pana Piotra Kośmidra. Przystojny i mądry i wiem, że by chciał startować bo ma warunki.

 14. realny mieszkaniec

  Z tych trzech osób, jedynym i najlepszym kandydatem jest obecna Pani wiceprezydent Barbara Michalska, która jak wystrartuje ( a mam ogromną nadzieję, że tak) to ma mój głos i głosy mojej rodziny.

 15. PROPOZYCJE DO LUFTU!

  TE TRZY PUBLIKOWANE PASZCZE DOSKONALE SĄ JUŻ ZNANE BEZ WYBORÓW. ZNANE SĄ ICH „ZASŁUGI” DLA ROZWOJU MIASTA. TO SĄ SZKODNICY I JUŻ POKAZALI NA CO ICH STAĆ! ZAPEWNE POJAWI SIĘ JESZCZE 10-CIU INNYCH BARDZIEJ GODNYCH NA KTÓRE ZASŁUGUJE MIASTO!

 16. ┌∩┐(◕_◕)┌∩┐

  Im kury szczać prowadzać…

 17. żadna z tych osó nie nadaje się, bo to są szkodniki w czystej postaci

 18. od lat te same osoby, te same twarze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.