Strona główna / Lokalne / Wielka wycinka drzew na Warszowie. Zobacz zdjęcia!

Wielka wycinka drzew na Warszowie. Zobacz zdjęcia!

Trwa wycinanie drzew pod infrastrukturę portową. Pod piłę poszły wszystkie drzewa przeszkadzające inwestycji. Wycinka związana jest z rozbudową terminalu LNG. Wycięto około 9 ha drzew.

Najwiecej wycięto sosen, jednak pilarze nie oszczędzili także wiekowych dębów. Chodzi o teren położony na północ od placu na którym stanie trzeci zbiornik z gazem. Wycięto także młody sosnowy las rosnący pomiędzy plażą, a betonową ulicą Ku Morzu prowadzącą do latarni morskiej.

– W związku z realizacją Programu Rozbudowy Terminalu LNG w Świnoujściu spółka Polskie LNG 19 lutego br. otrzymała od Wojewody Zachodniopomorskiego pozwolenie na budowę układu drogowego w ramach realizacji infrastruktury przesyłowej LNG w Świnoujściu. Ta część inwestycji jest niezbędna dla funkcjonowania planowanego drugiego nabrzeża, służącego  do rozładunku, załadunku i bunkrowania statków. Wszelkie kwestie środowiskowe związane z  realizacją tej inwestycji zostały uregulowane w decyzji Wojewody – informują przedstawiciele spółki Polskie LNG.

W ramach przedmiotowej decyzji GAZ-SYSTEM został zobowiązany do przeprowadzenia kompensacji przyrodniczej, w ramach której nasadzone zostanie ponad 4 tysięcy nowych drzew na działkach wskazanych przez Nadleśnictwo Międzyzdroje.

Zobacz również

Komu przysługuje dodatek elektryczny. Wniosek do pobrania

Dodatek elektryczny przysługuje odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w przypadku gdy główne źródło ogrzewania …

11 komentarzy

 1. a ja się dziwie że tak cisza przy tym rżnięciu. Milczy samorząd, milczy SOT i branża turystyczna, nawet ekologów czy tv nikt nie wezwał. Gdy obok wielka wojna i nawet w tvn o zbiorniczku czechów tutaj 10 hektarów paruje i nikt nic nie mówi pisze protestuje. dziwne.
  ps. tak wiem ważna inwestycja ale takie barbarzyństwa to nie było nawet przy budowie tego syfu.

 2. Pewne to jest to, że ostatni rok- dwa to okres gdy spółka była NAJGORZEJ zarządzana w całej swojej krótkiej historii i że Gaz- System rozwalił sprawnie działający mechanizm. Za te głupie pomysły z pętlami dla samochodów czy wycinaniem bez sensu drzew w Naturze 2000 to beknie nie tylko projektant czy nadzór środowiskowy, ale i kilku cwaniaków którzy do tego dopuścili. A dokumenty na tą przecież są- jak zmienią się władze-a to tylko kwestia czasu głowy za to polecą. I nie tylko za te dęby. Wycinki jeszcze będą trwały – przygotujcie się na to, że obecna ekipa nie odpuści żadnemu drzewu w tej okolicy.

 3. ????? ➔ •

  Tak się dzieje, kiedy głosujecie na przybłędy nieurodzone w Świnoujściu.

 4. wdzięczny Warszów

  Panie Januszu Żmurkiewicz i pani Michalska Barbaro dziękujemy! Nareszcie na Warszowie będzie czuć wiatr od morza. A i piasku z plaży trochę nam nawieje. To o wiele milsze – dotąd tylko miała węglowy i ruda. Dziękujemy! Macie Państwo nasz głos w przyszłych wyborach- o ile zdecydujecie się na kandydowanie na jakiekolwiek stanowisko np. w Bieszczadach, czy Płocku.

 5. Pan Żmurkiewicz mówi- spółka wywiązała się z wszelkich obietnic. To jak mają się te obietnice, że już nic nie wytną do tej pustyni na zdjęciach, którą zrobili teraz? Do zamkniętej plaży między falochronami, do zamkniętego falochronu? A zaraz pewnie i ulicy do latarni.

 6. wojewoda i wszystko jasne

  Śmiech śmiech i łzy- zamiast starych, nawet 100, 200 letnich drzew jakieś drzewka 15cm. Śmieszne! I jeszcze pewnie wytną stary kolejny las po to by te 4000 drzew zasadzić! Wyrzynanie starych drzew by poprowadzić kawałek betoniku ABSURD i megalomania.

 7. Boże jaki wielkie DĘBY! Jak można jak można wyrzynać takie drzewa?

 8. Ciąć, nie słuchać nawiedzonych. Inwestycja jest niezbędna.

 9. A później się dziwić, że turyści wybierają inne kierunki niż Betonujście.

 10. Hunowie! jak można zarzynać tak stare i piękne drzewa!!!! HUNOWIE z samorządu!

 11. ┌∩┐(◕_◕)┌∩┐

  Frajer całe miasto zdewastował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.