Strona główna / Lokalne / Cztery oferty na modernizację ulicy Grunwaldzkiej

Cztery oferty na modernizację ulicy Grunwaldzkiej

Eurovia Polska, PRD Nowogard, PORR i STRABAG – to cztery firmy,  które złożyły oferty w przetargu na przebudowę ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku od granicy do skrzyżowania z ulicą 11 Listopada. Wczoraj 15 marca nastąpiło otwarcie ofert. W tej chwili trwa jeszcze weryfikacja złożonych przez firmy dokumentów. Od daty przekazania placu budowy wybrany wykonawca będzie miał 14 miesięcy na wykonanie zadania.

To jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji drogowych w naszym mieście. Prowadzona będzie wspólnie przez Miasto oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji, który zajmie się wymianą sieci wodno – kanalizacyjnych biegnących pod jezdnią. Wymieniona będzie także sieć gazowa.

Odcinek, który przejdzie kompleksową przebudowę,  to w sumie około 1,7 km samej drogi.

Jezdnia będzie miała wzmocnioną konstrukcję. W rejonie skrzyżowania z ulicą Nowokarsiborską będzie też poszerzona o dodatkowy pas ruchu dla lewoskrętu. Powstaną wyspy dzielące poszczególne kierunki ruchu w rejonie skrzyżowania z ulicą Grodzką.

Przebudowane będą także chodniki i ścieżka rowerowa, zatoki postojowe i autobusowe oraz zjazdy do posesji. Po obu stronach ulicy zainstalowane zostanie nowe oświetlenie uliczne (LED).

Ceny podane w złożonych w przetargu ofertach wahają się od 34,6 mln do 36,9 mln złotych. Najniższą zaproponowała spółka PRD Nowogard, z czego 10,7 mln złotych to koszt prac z zakresu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Najwyższą z kolei spółka PORR, z czego zakres prac ZWiK wyceniono w tej ofercie na prawie 10,5 mln złotych.

Zamawiający, czyli Miasto, zamierza przeznaczyć na tę inwestycję 34,7 mln złotych.

Tekst i fot. BIK Urząd Miasta Świnoujście

Zobacz również

Turniej z okazji Dni Morza

W niedzielę 26 czerwca, odbył się Turniej Siatkówki Plażowej z okazji obchodów Dni Morza. Zawodnicy …

2 komentarze

  1. Wacek Rondelek

    Eurovia Polska? To te gamonie, które przez dwa tata nie mogą skończyć 100 metrów ulicy Trentowskiego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.