Strona główna / Lokalne / Dworczyk: prawdopodobnie w maju uwolnimy szczepienia dla wszystkich zainteresowanych
Foto: PAP/Leszek Szymański

Dworczyk: prawdopodobnie w maju uwolnimy szczepienia dla wszystkich zainteresowanych

Najpierw chcemy, żeby zgodnie z datą urodzenia większość Polaków mogła skorzystać z możliwości zapisania się na szczepienie, a potem – myślę, że nastąpi to w maju – uwolnimy już szczepienia dla wszystkich – zapowiedział we wtorek pelnomocnik rządu ds. szczepień, szef KPRM Michał Dworczyk.

Dworczyk był pytany na konferencji prasowej, do kiedy rejestracja na szczepienie będzie biegła rocznikami i czy będzie data, kiedy zostanie ona otwarta dla wszystkich chętnych.

 

„Jeżeli chodzi o szczepienia populacyjne, to tutaj proszę zwrócić uwagę, dajemy bardzo krótki czas dedykowany jednemu rocznikowi, to jest jeden dzień. Bardzo szybko uruchamiamy kolejne grupy” – powiedział Dworczyk.

 

Zaznaczył, że został przedstawiony przez rząd harmonogram rejestracji do szczepienia, natomiast będzie on elastycznie dostosowywany do sytuacji.

 

„Jeżeli pojawią się szczególne okoliczności – nagle będzie bardzo duży procent osób zgłaszających się, albo będzie z kolei dużo mniej chętnych niż się spodziewamy i wynika to z badań – wtedy będziemy elastycznie się dostosowywać do sytuacji” – mówił szef KPRM.

 

Podkreślił, że uwolnienie zapisów dla wszystkich osób chcących się zaszczepić „na pewno w pewnym momencie nastąpi”. „Natomiast najpierw chcemy, żeby sprawiedliwie, zgodnie z datą urodzenia większość Polaków mogła skorzystać z możliwości zapisania się. Potem – myślę, że nastąpi to w maju – uwolnimy już sczepienia dla wszystkich” – powiedział koordynator szczepień przeciw COVID-19.(PAP)

 

autor: Marzena Kozłowska

 

mzk/ par/

Zobacz również

Klęska na Odrze. Z Wolińskiego Parku Narodowego wywożone jest bydło

W związku z klęską na Odrze, z niezamieszkanych wysp Wolińskiego Parku Narodowego położonych na terenie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.