Strona główna / Lokalne / Laureatka Literackiej Nagrody Nobla Olga Tokarczuk otworzy Uznamskie Dni Literatury

Laureatka Literackiej Nagrody Nobla Olga Tokarczuk otworzy Uznamskie Dni Literatury

Uznamskie Dni Literatury od 14 do 17 kwietnia 2021 r. pod hasłem „Boskość” z udziałem znakomitych autorów i autorek: Olga Tokarczuk, Marica Bodrožić, Georgi Gospodinov, Peter Sloterdijk, Navid Kermani i wielu innych

Kurort nadmorski Heringsdorf, 9 kwietnia 2021 r. Spotkanie autorskie z laureatką Literackiej Nagrody Nobla Olgą Tokarczuk 14 kwietnia 2021 r. zapewni wspaniałe otwarcie Uznamskich Dni Literatury 2021 r. Komitet Noblowski uhonorował Olgę Tokarczuk Literacką Nagrodą Nobla roku 2018 określając ją jedną z „najoryginalniejszych polskich pisarek wszech czasów”. Elegancja językowa, trzymające w napięciu historie i fantazyjne wykorzystanie mitów, które oscylują między humorem a grozą, to cechy jej niepowtarzalnego stylu. Podczas spotkania autorskiego autorka przeczyta fragmenty swojej najnowszej powieści „Księgi Jakubowe”, w której opisuje losy Jakuba Franka, przywódcy mistycznego ruchu „frankistów”. Frank chce poprowadzić Żydów z Europy Wschodniej w kierunku nowoczesności, w której obowiązuje prawo, a ludzie cieszą się wolnością i równością. W rozmowie z pisarzem i historykiem kultury Manfredem Ostenem noblistka opowie o swojej literaturze a dyskusja będzie toczyła się wokół motywów wolności, równości i emancypacji oraz ich znaczenia w dzisiejszym świecie. Spotkanie będzie bezpłatnie transmitowane w całości w języku polskim na kanale YouTube, na Facebooku oraz na stronie internetowej Uznamskich Dni Literatury.

W ramach transmitowanych na żywo Uznamskich Dni Literatury z udziałem znaczących autorów i autorek z wielu krajów, w nastrojowej atmosferze wyspy Uznam odbędzie się w dniach od 14 do 17 kwietnia wiele interesujących i tematycznie złożonych moderowanych spotkań autorskich pod hasłem „Boskość”. W tym celu nowo otwarte w 2020 r. Centrum Obsługi Turystycznej w Heringsdorf zostanie przekształcone w najnowocześniejsze cyfrowe studio transmisyjne. 11. Uznamską Nagrodę Literacką otrzyma bułgarski pisarz Georgi Gospodinow. Od literatury faktu po beletrystykę – Uznamskie Dni Literatury odkrywają różne twórcze spojrzenia na boskość w literaturze autorów z Europy Wschodniej i Niemiec.

Foto: Foto: Geert Maciejewski

Zobacz również

Kurtyka zachęca do udziału w akcji “Zanocuj w lesie”

Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji “Zanocuj w lesie”, a tym samym odpoczynku na łonie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.