Strona główna / Lokalne / Zespół wyjazdowy zaszczepi mieszkańców prawobrzeża, ale tylko tych, którzy mają problem z poruszaniem się

Zespół wyjazdowy zaszczepi mieszkańców prawobrzeża, ale tylko tych, którzy mają problem z poruszaniem się

Po artykule dotyczącym braku punktów szczepień na prawym brzegu Świnoujścia, rzecznik prasowy świnoujskiego urzędu miasta Jarosław Jaz przesłał do naszej redakcji informację o powodach dla których nie utworzono żadnego punktu szczepień dla dzielnic: Warszów, Przytór-Łunowo oraz Karsibór.

„Miejsca utworzenia Punktów Szczepień Masowych na terenie miasta Świnoujście konsultowane były w szerokim gronie specjalistów, złożonym z przedstawicieli Szpitala Miejskiego, Uzdrowiska SA i WSPL. Lokalizacje tych punktów wybrane zostały przede wszystkim pod kątem zachowania bezpieczeństwa osób szczepionych i dostępu – w razie potrzeby – do pomocy ze strony wykwalifikowanej kadry lekarskiej.

Zapowiadana przez wojewodę zachodniopomorskiego dostępność szczepionek ma pozwolić bowiem na masowe szczepienia w liczbie nawet tysiąca osób dziennie. Zapewnienie im bezpieczeństwa w kwestii ochrony zdrowia, nagłych wypadków, związane jest z bliskością Szpitala Miejskiego, do którego w razie potrzeby pacjent powinien jak najszybciej trafić. Nie oznacza to jednak, że szczepienia nie będą odbywać się w prawobrzeżnej części miasta.

Podjęta została decyzja, że na prawobrzeżu szczepione będą osoby, które mają problem z poruszaniem się i zgłoszą ten problem do Uzdrowiska SA. Przedstawiciele Uzdrowiska otrzymali zgodę na przejazd promem poza kolejnością, posiadają dodatkową liczbę szczepionek przeznaczonych właśnie dla tych osób, które będą miały problem z dojazdem do punktów w lewobrzeżnej części miasta.

Samorząd podejmował również próby uruchomienia Punktu Szczepień Masowych w prawobrzeżnej części miasta, zwracając się do POZ działającego w tym rejonie. Inicjatywa nie została jednak podjęta.”

Zobacz również

Niemcy umieściły Polskę na liście krajów wysokiego ryzyka. Co to oznacza?

Instytut Roberta Kocha ogłosił, że od niedzieli Polska będzie uznawana przez Niemcy za obszar wysokiego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.