Strona główna / Lokalne / Zespół wyjazdowy zaszczepi mieszkańców prawobrzeża, ale tylko tych, którzy mają problem z poruszaniem się

Zespół wyjazdowy zaszczepi mieszkańców prawobrzeża, ale tylko tych, którzy mają problem z poruszaniem się

Po artykule dotyczącym braku punktów szczepień na prawym brzegu Świnoujścia, rzecznik prasowy świnoujskiego urzędu miasta Jarosław Jaz przesłał do naszej redakcji informację o powodach dla których nie utworzono żadnego punktu szczepień dla dzielnic: Warszów, Przytór-Łunowo oraz Karsibór.

„Miejsca utworzenia Punktów Szczepień Masowych na terenie miasta Świnoujście konsultowane były w szerokim gronie specjalistów, złożonym z przedstawicieli Szpitala Miejskiego, Uzdrowiska SA i WSPL. Lokalizacje tych punktów wybrane zostały przede wszystkim pod kątem zachowania bezpieczeństwa osób szczepionych i dostępu – w razie potrzeby – do pomocy ze strony wykwalifikowanej kadry lekarskiej.

Zapowiadana przez wojewodę zachodniopomorskiego dostępność szczepionek ma pozwolić bowiem na masowe szczepienia w liczbie nawet tysiąca osób dziennie. Zapewnienie im bezpieczeństwa w kwestii ochrony zdrowia, nagłych wypadków, związane jest z bliskością Szpitala Miejskiego, do którego w razie potrzeby pacjent powinien jak najszybciej trafić. Nie oznacza to jednak, że szczepienia nie będą odbywać się w prawobrzeżnej części miasta.

Podjęta została decyzja, że na prawobrzeżu szczepione będą osoby, które mają problem z poruszaniem się i zgłoszą ten problem do Uzdrowiska SA. Przedstawiciele Uzdrowiska otrzymali zgodę na przejazd promem poza kolejnością, posiadają dodatkową liczbę szczepionek przeznaczonych właśnie dla tych osób, które będą miały problem z dojazdem do punktów w lewobrzeżnej części miasta.

Samorząd podejmował również próby uruchomienia Punktu Szczepień Masowych w prawobrzeżnej części miasta, zwracając się do POZ działającego w tym rejonie. Inicjatywa nie została jednak podjęta.”

Zobacz również

Próbna ewakuacja na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego

W dniu 23 listopada 2022 r. na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.