Strona główna / Lokalne / Wojewoda zachodniopomorski: lista punktów szczepień w najbliższych dniach
Foto: PAP/Jerzy Muszyński

Wojewoda zachodniopomorski: lista punktów szczepień w najbliższych dniach

Dokładna lista punktów szczepień powszechnych w województwie zostanie określona po tym, jak sprawdzi je NFZ. Myślę, że w najbliższych dniach będziemy mogli taką listę ogłosić – powiedział w piątek wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

„Powstanie punktów (szczepień powszechnych – PAP) zależy od dwóch czynników. Pierwszy to dowóz szczepionek do Polski. Spodziewamy się, że będzie on bardzo widocznie zwiększony na początku maja” – powiedział w piątek dziennikarzom wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Dodał, że to termin, w którym powinny zacząć działać punkty szczepień masowych – poza punktem pilotażowym w Koszalinie, który ma ruszyć w poniedziałek w Hali Widowiskowo-Sportowej.

Jak wskazał, drugim czynnikiem, od którego zależy uruchomienie punktów jest ich sprawdzenie przez NFZ. Przypomniał, że za organizację punktów w ramach Narodowego Programu Szczepień odpowiedzialne są samorządy „ale finansowanie szczepień nadal pochodzi z budżetu państwa poprzez środki przekierowane z Narodowego Funduszu Zdrowia”.

„We wszystkich powiatach naszego województwa, czyli w 18 powiatach i 13 miastach na prawach powiatu takie punkty powstaną, dokładna ich lista zostanie natomiast określona dopiero po tym, jak Narodowy Fundusz Zdrowia dokona sprawdzeń. Myślę, że w najbliższych dniach, w przyszłym tygodniu będziemy mogli taką listę ogłosić” – powiedział Bogucki.

Dodał, że siatka punktów szczepień powszechnych będzie „w optymalny sposób” rozłożona w województwie, a jeśli będzie możliwość stworzenia dodatkowych punktów „to oczywiście będziemy chcieli współpracować z samorządowcami w tej kwestii”.(PAP)

Autorka: Elżbieta Bielecka

emb/ joz/

Zobacz również

Kilkaset osób odwiedziło międzyzdrojskie muzeum Wolińskiego Parku Narodowego

Za darmo można było wejść do muzeum i na własne oczy przekonać się jakie zwierzęta …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.