środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Rusza budowa drogi rowerowej, chodnika i miejsc postojowych

Rusza budowa drogi rowerowej, chodnika i miejsc postojowych

Zgodnie z umowami z wykonawcami do końca roku powstanie ponad 1,6 km nowej drogi rowerowej od Fortu Zachodniego do Wybrzeża Władysława IV. Dziś przekazano wykonawcy ostatni odcinek. Prace budowlane mają rozpocząć się po majówce. Oprócz trasy dla rowerów powstaną także chodnik i miejsca parkingowe.

Dzięki budowie tej drogi powstanie 10 kilometrowy szlak, którym będzie można bezpiecznie przejechać rowerem z Promenady Transgranicznej na granicy z Niemcami, przez Dzielnicę Nadmorską wzdłuż ulic Żeromskiego i Uzdrowiskowa, dalej szlakiem „Nad Świną”, wzdłuż ulic Jachtowa i Rogozińskiego aż do Wybrzeża Władysława IV i przeprawy promowej „Warszów” (zobacz na mapce poniżej).

Inwestycja wzdłuż ulicy Jachtowej została podzielona na dwie części. Na obu prace będą trwały równocześnie.

Pierwszy odcinek (na zdjęciu) od Fortu Zachodniego i szlaku „Nad Świną” do bramy parkowej ma ponad 300 metrów. Będzie przebudowany tak, aby bezpiecznie mogli poruszać się po nim zarówno piesi, jak i rowerzyści oraz zmotoryzowani. Nawierzchnia będzie wykonana z gładkiej kamiennej kostki. Powstaną też 54 miejsca parkingowe.

Wykonawcą jest poznańska firma „Projekt i Realizacja”. Plac budowy już przejęła. Aktualnie trwają prace organizacyjne, niezbędne dla rozpoczęcia robót budowlanych.

Druga część inwestycji odcinek od bramy parkowej, wzdłuż ulic Jachtowej i Rogozińskiego do Wybrzeża Władysława IV (na zdjęciu). W sumie ponad 1300 metrów. Wykonawcą jest firma Eurovia.

Koszt całej inwestycji wynosi ponad 4 mln złotych brutto, z czego niemal 2,7 mln złotych to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020 w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

Inwestycja na ulicy Jachtowej to czwarty, ostatni odcinek całego szlaku rowerowego, który powstał w ramach projektu „Budowa układu dróg rowerowych w celu umożliwienia dojazdu do węzła przesiadkowego przy ul. Dworcowej/Barlickiego w Świnoujściu”. Wcześniej wykonano już drogi rowerowe i rowerowo – piesze wzdłuż ulicy Uzdrowiskowej, „Nad Świną” oraz wzdłuż ulicy Barlickiego na Warszowie. Dzięki tej ostatniej rowerem można już bezpiecznie przejechać od przeprawy promowej „Warszów” w kierunku latarni morskiej i Fortu Gerharda.

Źródło: UM Świnoujście

 

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

Jeden komentarz

  1. ┌∩┐(◕_◕)┌∩┐

    Boże, nieee……
    Zawijaj się z stamtąd Januszu i Basienko!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.