Strona główna / Lokalne / Nie żyje lekarz Włodzimierz Andrzej Olek

Nie żyje lekarz Włodzimierz Andrzej Olek

Z ogromnym żalem informujemy, że w dniu 26 kwietnia odszedł od nas na zawsze nasz długoletni zasłużony pracownik i serdeczny kolega, lek. Włodzimierz Andrzej Olek.

Dr Olek po zdaniu matury w rodzinnej miejscowości w Oleśnie, w 1966 r. rozpoczął studia na wydziale lekarskim Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Po ukończeniu uczelni w 1972 r. i odbyciu stażu podyplomowego w 7 Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku Oliwie, swoją karierę lekarza i żołnierza zawodowego zaczął w Świnoujściu. Mieście, z którym na zawsze związał swoje życie rodzinne i zawodowe. Wojskowe zadania realizował na początku w 12 Dywizjonie Trałowców Bazowych jako lekarz jednostki, a następnie objął stanowisko kierownika Gabinetu Chirurgii Ogólnej WSPL w Świnoujściu, które z ogromnym powodzeniem piastował do zakończenia zawodowej służby wojskowej. Po niewielkiej przerwie, już po reformach opieki zdrowotnej, ponownie podjął pracę w Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej SP ZOZ w Świnoujściu pełniąc obowiązki lekarza w gabinecie chirurgii ogólnej. Pracę w Przychodni Wojskowej wykonywał z wielkim oddaniem do ostatnich dni swojego życia.

Równolegle z karierą żołnierza zawodowego toczyła się z wielkim powodzeniem kariera lekarska dr W. Andrzeja Olka.

Od pierwszych dni pobytu w Świnoujściu związał się z oddziałem chirurgii ogólnej Szpitala Miejskiego w Świnoujściu pełniąc w kolejnych okresach odpowiedzialne funkcje asystenta, konsultanta i lekarza dyżurującego. W trakcie pracy w Szpitalu zdobył kolejno pierwszy i drugi stopień specjalizacji w zakresie chirurgii ogólnej. Swoje zawodowe pasje realizował także w wielu innych gabinetach lekarskich na terenie miasta. Pracował jako lekarz zakładowy PSS Społem, lekarz Uzdrowiska Świnoujście, lekarz w sanatorium KRUS, orzecznik lekarz PZU, a także konsultant orzecznik Policji. Z wielkim powodzeniem świadczył usługi w Gabinecie Prywatnym. Wszystkich miejsc pracy, w których realizował swoją pasję niesienia ulgi potrzebującym nie sposób wymienić.

W osobie dr W. Andrzeja Olka tracimy doskonałego lekarza chirurga, oddanego sprawie pomocy pacjentom, który przez całą karierę zawodową niósł pomoc najbardziej potrzebującym. Tracimy także wspaniałego kolegę będącego dla nas oparciem w każdym dniu zawodowej pracy. Osobę, która bardzo chętnie dzieliła się z nami swoją ogromną wiedzą lekarską. Lekarza będącego dla nas przykładem etyki lekarskiej i osobę o ogromnej empatii. Ja osobiście tracę towarzysza i opiekuna mojej całej lekarskiej, dotychczasowej drogi. Kolegę od chirurgicznego stołu, ale także ciepłego i serdecznego towarzysza czasu relaksu i wypoczynku. Przyjaciela w każdej sytuacji zawodowego i osobistego życia. Cześć Twojej Pamięci.

Dyrektor WSPL SP ZOZ w Świnoujściu

Bartłomiej Szablewski

Zobacz również

W niedzielę do Świnoujścia przyjadą Motomikołaje

Corocznej tradycji staje się zadość! Motołaje nadjeżdżają jedno- i dwuśladach. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktywnego Wsparcia …

2 komentarze

  1. Żal, ogromny żal. Wyrazy współczucia

  2. Wyrazy współczucia rodzinie, szczególnie Pani Elżbiecie Olek, która była moją wychowawczynią w LM. Miałam przyjemność pracować z Panem Włodzimierzem, na oddziale chirurgicznym, bywałam też jego pacjentką. SPOCZYWAJ W POKOJU DOKTORZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.