Strona główna / Lokalne / Nie żyje lekarz Włodzimierz Andrzej Olek

Nie żyje lekarz Włodzimierz Andrzej Olek

Z ogromnym żalem informujemy, że w dniu 26 kwietnia odszedł od nas na zawsze nasz długoletni zasłużony pracownik i serdeczny kolega, lek. Włodzimierz Andrzej Olek.

Dr Olek po zdaniu matury w rodzinnej miejscowości w Oleśnie, w 1966 r. rozpoczął studia na wydziale lekarskim Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Po ukończeniu uczelni w 1972 r. i odbyciu stażu podyplomowego w 7 Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku Oliwie, swoją karierę lekarza i żołnierza zawodowego zaczął w Świnoujściu. Mieście, z którym na zawsze związał swoje życie rodzinne i zawodowe. Wojskowe zadania realizował na początku w 12 Dywizjonie Trałowców Bazowych jako lekarz jednostki, a następnie objął stanowisko kierownika Gabinetu Chirurgii Ogólnej WSPL w Świnoujściu, które z ogromnym powodzeniem piastował do zakończenia zawodowej służby wojskowej. Po niewielkiej przerwie, już po reformach opieki zdrowotnej, ponownie podjął pracę w Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej SP ZOZ w Świnoujściu pełniąc obowiązki lekarza w gabinecie chirurgii ogólnej. Pracę w Przychodni Wojskowej wykonywał z wielkim oddaniem do ostatnich dni swojego życia.

Równolegle z karierą żołnierza zawodowego toczyła się z wielkim powodzeniem kariera lekarska dr W. Andrzeja Olka.

Od pierwszych dni pobytu w Świnoujściu związał się z oddziałem chirurgii ogólnej Szpitala Miejskiego w Świnoujściu pełniąc w kolejnych okresach odpowiedzialne funkcje asystenta, konsultanta i lekarza dyżurującego. W trakcie pracy w Szpitalu zdobył kolejno pierwszy i drugi stopień specjalizacji w zakresie chirurgii ogólnej. Swoje zawodowe pasje realizował także w wielu innych gabinetach lekarskich na terenie miasta. Pracował jako lekarz zakładowy PSS Społem, lekarz Uzdrowiska Świnoujście, lekarz w sanatorium KRUS, orzecznik lekarz PZU, a także konsultant orzecznik Policji. Z wielkim powodzeniem świadczył usługi w Gabinecie Prywatnym. Wszystkich miejsc pracy, w których realizował swoją pasję niesienia ulgi potrzebującym nie sposób wymienić.

W osobie dr W. Andrzeja Olka tracimy doskonałego lekarza chirurga, oddanego sprawie pomocy pacjentom, który przez całą karierę zawodową niósł pomoc najbardziej potrzebującym. Tracimy także wspaniałego kolegę będącego dla nas oparciem w każdym dniu zawodowej pracy. Osobę, która bardzo chętnie dzieliła się z nami swoją ogromną wiedzą lekarską. Lekarza będącego dla nas przykładem etyki lekarskiej i osobę o ogromnej empatii. Ja osobiście tracę towarzysza i opiekuna mojej całej lekarskiej, dotychczasowej drogi. Kolegę od chirurgicznego stołu, ale także ciepłego i serdecznego towarzysza czasu relaksu i wypoczynku. Przyjaciela w każdej sytuacji zawodowego i osobistego życia. Cześć Twojej Pamięci.

Dyrektor WSPL SP ZOZ w Świnoujściu

Bartłomiej Szablewski

Zobacz również

Niemcy umieściły Polskę na liście krajów wysokiego ryzyka. Co to oznacza?

Instytut Roberta Kocha ogłosił, że od niedzieli Polska będzie uznawana przez Niemcy za obszar wysokiego …

2 komentarze

  1. Żal, ogromny żal. Wyrazy współczucia

  2. Wyrazy współczucia rodzinie, szczególnie Pani Elżbiecie Olek, która była moją wychowawczynią w LM. Miałam przyjemność pracować z Panem Włodzimierzem, na oddziale chirurgicznym, bywałam też jego pacjentką. SPOCZYWAJ W POKOJU DOKTORZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.