Strona główna / Lokalne / 40-lecie świnoujskiego przedszkola „Tęcza”

40-lecie świnoujskiego przedszkola „Tęcza”

Z okazji zbliżających się obchodów 40 – lecia istnienia Przedszkola Miejskiego nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „Tęcza”, w naszej placówce zorganizowano szereg atrakcji skierowanych specjalnie dla przedszkolaków, by w sposób wyjątkowy, uczcić to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie. 

I tak, z początkiem roku, by rozbudzić twórczą inwencję dzieci i ich kreatywności, a także, rozwinąć w nich zdolności plastyczne, oraz motywować do czynnego uczestniczenia w życiu przedszkola, jak również, zaszczepić i zakorzenić w nich poczucie, iż są integralną i najważniejszą częścią jego życia i funkcjonowania ogłoszono konkurs plastyczny ph. „Moje Tęczowe Przedszkole”.

Zaangażowanie tęczowych przedszkolaków i rodziców, ich kreatywność, dbałość o szczegółowość oraz estetykę wykonania prac, oczarowały organizatorów. Łącznie, zgromadzono siedemdziesiąt osiem prac – przepiękne, fantazyjne i kolorowe, zachwycały swą pomysłowością i ozdabiały przedszkole, tworząc jednocześnie „Tęczową Wystawę” – to prawda, że wyobraźnia dzieci nie ma granic, bo powstałe prace pokazały, że w tęczowych dzieciakach, drzemią ogromne talenty plastyczne, o których marzyliby niejedni wielcy artyści.

Kolejną przygotowaną atrakcją, były Tęczowe dni”, czyli siedem kolorów tęczy na kolejne dni tygodnia, co oznaczało w praktyce, że każdy kolor tęczy definiował jeden dzień. I tak, w kolejności kolory – czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, indygo, fioletowy – wyznaczały kierunek zajęć. Od stroi po prace plastyczne i zajęcia dydaktyczne nasze przedszkole zamieniało się w istną mandalę barw i pomysłów, które zachwycały i wzbudzały uśmiech na buziach dzieci i wychowawców.

Niezapomnianym wydarzeniem w tym czasie, był też „Dzień bańki mydlanej”. Kolorowe mydlane bańki, puszczane na placu zabaw, rozweselały buzie wszystkich przedszkolaków – od najmłodszych po starszaków, które ze swych przedszkolnych tarasów puszczały swoje bańki. Uradowane tęczowymi barwami znikających kul dzieci, obserwowały to fascynujące przedstawienie i tańczyły radośnie do skocznych i znanych melodii.

Wyjątkowym i inspirującym działaniem w okresie Tęczowych dni, okazał się być również konkurs skierowany dla wychowawców grup ph. „Moja tęczowa sala” na najpiękniej udekorowaną przedszkolną salę. Wszyscy z pełnym zaangażowaniem oddali się temu zadaniu, co spowodowało, że barwne kolory tęczowych dekoracji do dziś wyglądają przez okna z sal, ciesząc oko rodziców i dzieci, bo widać je z każdego przedszkolnego zakątka.

Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom konkursu, pamiętając o tym, że wszyscy jesteśmy zwycięzcami, bo wspaniałe „Tęczowe Przedszkole” już 40 lat mamy, a ono zawsze z uśmiechem czeka, na każdego małego człowieka.

Tekst: Milena Szewczyk

Zobacz również

Pamięci Tych, którzy nie powrócili z morza

Morski żywioł nie był nigdy Waszym wrogiem, nie był też przyjacielem. Ale wiedzieliście doskonale, że …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.