Strona główna / Lokalne / W Świnoujściu usypują gigantyczny kopiec! Wiemy co na nim powstanie

W Świnoujściu usypują gigantyczny kopiec! Wiemy co na nim powstanie

Urobek z drążenia tunelu jest wywożony na stare wysypisko śmieci przy ul. Karsiborskiej w Świnoujściu. Miasto chce, aby w tym miejscu powstał olbrzymi kopiec.

Na internetowej stronie miasta opublikowano zamiar wybudowania w tym miejscu terenów rekreacyjnych dla mieszkańców.

– Wysypisko jest już po rekultywacji, mija 30 lat od jego zamknięcia, stąd już teraz możliwe jest jego wykorzystywanie na funkcje określone w planie. Dziś to bardzo zaniedbane miejsce, ze zniszczonych skarp wysypiska wydostają się śmieci – mówi Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia.

To miejsce już się zmienia dzięki urobkowi pochodzącemu z drążenia tunelu. Wykonawca tunelu uformuje w tym miejscu górkę rekreacyjną, wzmocni skarpy wysypiska i zagospodaruje utworzone wzgórze, skarpy i otoczenie zielenią.

– Proponujemy w tym miejscu ścieżki rowerowe i biegowe, wybieg dla psów. Myślimy także o placu OCR czyli torze treningowym do biegów z  przeszkodami naturalnymi i sztucznymi – dodaje Barbara Michalska.

Obecnie podpisane jest porozumienie pomiędzy wykonawcą tunelu a miastem i obowiązuje ono do 30 października 2021 roku. Wkrótce podpisana zostanie szczegółowa umowa, która określi harmonogram inwestycji i termin jej zakończenia. 

Zobacz również

Ruszyły wakacje! Ratownicy pilnują bezpieczeństwa kąpiących się na świnoujskiej plaży

W piątek na maszt przy bazie ratowników ratownicy wciągnęli Błękitną Flagę, międzynarodowe wyróżnienie, które otrzymały …

8 komentarzy

  1. A malkontenci, niech płyną…

  2. No to będzie gdzie pojeździć na nartach. Hurra…

  3. A zaświadczenie od psychiatry jest?

  4. Skoro tunel jest budowany na ziemi skarbu państwa (droga krajowa i wody płynące ) to urobek jest nielegalnie przejmowany przez gminę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.