Strona główna / Lokalne / Wspólnie posprzątali las

Wspólnie posprzątali las

W sobotnie przedpołudnie kolejny raz a pierwszy w tym roku odbyła się akcja zbierania śmieci w świnoujskim lesie za ulicą Gdańską. W akcji, którą zainicjowała Radna Miasta Agnieszka Rachtan wzięło udział ponad 20 osób, w tym również dzieci.

Worki na śmieci i rękawiczki ochronne dostarczył Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta. Wsparcia udzieliło także Nadleśnictwo Międzyzdroje oraz działkowcy z zarządu ROD Kotwica.

W ciągu dwóch godziny akcji zebraliśmy kilkadziesiąt worków śmieci, różnego asortymentu między innymi opony samochodowe, mnóstwo butelek szklanych i plastikowych, folie, opakowania różnego typu, but, ubrania… nie sposób wymienić wszystkich. – mówi radna Agnieszka Rachtan – Las jest naszym wspólnym dobrem, miejscem, gdzie możemy wypocząć, spacerując czy biegając.

Aktywnie spędzony w lesie czas daje nam „oczyszczenie głowy” , pozwala dotlenić organizm i daje dużą ilość endorfin , które zmniejszają odczuwanie bólu i redukują poziom doświadczanego przez organizm stresu – dodaje przewodniczący Gminnej Rady Pożytku Publicznego Łukasz Sikora, który wraz z córką także wziął udział w akcji.

Dlatego apelujemy: nie zaśmiecajmy lasów! Pamiętajmy, że śmieci możemy oddać zupełnie za darmo w PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych ) w Świnoujściu przy ulicy Karsiborskiej 33 a. – dodaje przewodniczący.

Kolejna akcja czyszczenia lasu odbędzie się w połowie czerwca. Zainteresowani i chcący wziąć udział przy oczyszczaniu lasów ze śmieci mogą dołączać do nowo powstałej grupy na Facebooku: „Społeczne sprzątanie lasów- Świnoujście”. https://www.facebook.com/groups/227777169108081

Tekst: organizator.

Zobacz również

Już w tę sobotę Piknik Rodzinny Osiedla Warszów

– Wspólnie z Agnieszką Krawczyk i wieloma naszymi wolontariuszami już dzisiaj przyłączamy się do zaproszenia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.