Strona główna / Lokalne / Jak zachęcić dziecko do współpracy? Będzie rozmowa z rodzicami

Jak zachęcić dziecko do współpracy? Będzie rozmowa z rodzicami

„Jak zachęcić dziecko do współpracy?” to tytuł warsztatu, które pani Anna Głowacka, specjalista psychoterapii uzależnień z Centrum Zdrowia Psychicznego przeprowadzi wkrótce z rodzicami dzieci uczących się w Szkole Podstawowej nr 1. Wraz z pedagogami z tej placówki odbyło się u nas niedawno spotkanie, na którym omówione zostały szczegóły.

– Chodzi o to, żeby porozmawiać z rodzicami w jaki sposób zmobilizować dzieci do współpracy; odciągnąć od telefonów i ekranów komputerów, a następnie zachęcić do  zwykłych codziennych czynności tj. spacer z psem czy sprzątanie w domu – mówi Anna Głowacka.

Centrum Zdrowia Psychicznego wychodzi z podobną inicjatywą ze względu na szereg problemów, które dzisiaj pojawiają się w związku z relacjami pomiędzy rodzicami, a dziećmi. – Tych problemów jest bardzo dużo i jedno spotkanie to zdecydowanie za mało. Dlatego będzie to tylko wstęp do dalszej pracy z osobami, które zdecydują się skorzystać z naszej pomocy – dodaje A. Głowacka.

***

Centrum Zdrowia Psychicznego w Świnoujściu jest otwarte w godzinach od 7.30 do 18.00 od poniedziałku do piątku oraz w soboty w godzinach od 7.30 do 15.00. Rejestrować można się pod numerem tel. 91 32 67 316 lub osobiście od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.00. Budynek mieści się obok szpitala, a wejście jest od ul. Jana z Kolna. Pacjent otrzyma pełną informację do kogo i kiedy ma się zgłosić.

Źródło: Szpital Świnoujście

Zobacz również

„Korytarz życia” nie tylko na drodze, ale także na plaży. Nie zabierajmy miejsca tym, którzy ratują życie i zdrowie

Policjanci ze Świnoujścia apelują do plażowiczów, aby w poszukiwaniu optymalnego miejsca do wypoczynku, nie zabierali …

2 komentarze

  1. U mnie synek od najmłodszych lat miał swoje obowiązki, jak sprzątanie po zabawie. Teraz włącza roombę, sprząta swój pokój i zajmuje się zmywarką. Także nie muszę go już bardziej zachęcać.

  2. U mnie synek od najmłodszych lat miał swoje obowiązki, jak sprzątanie po zabawie. Teraz włącza roombę, sprząta swój pokój i zajmuje się zmywarką. Także nie muszę go już bardziej zachęcać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.