Strona główna / Lokalne / Jak zachęcić dziecko do współpracy? Będzie rozmowa z rodzicami

Jak zachęcić dziecko do współpracy? Będzie rozmowa z rodzicami

„Jak zachęcić dziecko do współpracy?” to tytuł warsztatu, które pani Anna Głowacka, specjalista psychoterapii uzależnień z Centrum Zdrowia Psychicznego przeprowadzi wkrótce z rodzicami dzieci uczących się w Szkole Podstawowej nr 1. Wraz z pedagogami z tej placówki odbyło się u nas niedawno spotkanie, na którym omówione zostały szczegóły.

– Chodzi o to, żeby porozmawiać z rodzicami w jaki sposób zmobilizować dzieci do współpracy; odciągnąć od telefonów i ekranów komputerów, a następnie zachęcić do  zwykłych codziennych czynności tj. spacer z psem czy sprzątanie w domu – mówi Anna Głowacka.

Centrum Zdrowia Psychicznego wychodzi z podobną inicjatywą ze względu na szereg problemów, które dzisiaj pojawiają się w związku z relacjami pomiędzy rodzicami, a dziećmi. – Tych problemów jest bardzo dużo i jedno spotkanie to zdecydowanie za mało. Dlatego będzie to tylko wstęp do dalszej pracy z osobami, które zdecydują się skorzystać z naszej pomocy – dodaje A. Głowacka.

***

Centrum Zdrowia Psychicznego w Świnoujściu jest otwarte w godzinach od 7.30 do 18.00 od poniedziałku do piątku oraz w soboty w godzinach od 7.30 do 15.00. Rejestrować można się pod numerem tel. 91 32 67 316 lub osobiście od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.00. Budynek mieści się obok szpitala, a wejście jest od ul. Jana z Kolna. Pacjent otrzyma pełną informację do kogo i kiedy ma się zgłosić.

Źródło: Szpital Świnoujście

Zobacz również

Spotkanie z posłem Dariuszem Wieczorkiem. Będzie można porozmawiać także o elektromobilności

Mieszkańcy Świnoujścia będą mogli w najbliższy poniedziałek spotkać się z posłem Nowej Lewicy Dariuszem Wieczorkiem. …

2 komentarze

  1. U mnie synek od najmłodszych lat miał swoje obowiązki, jak sprzątanie po zabawie. Teraz włącza roombę, sprząta swój pokój i zajmuje się zmywarką. Także nie muszę go już bardziej zachęcać.

  2. U mnie synek od najmłodszych lat miał swoje obowiązki, jak sprzątanie po zabawie. Teraz włącza roombę, sprząta swój pokój i zajmuje się zmywarką. Także nie muszę go już bardziej zachęcać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.