Strona główna / Lokalne / Po służbie zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Badanie wykazało u 23-latka ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu

Po służbie zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Badanie wykazało u 23-latka ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu

Uwagę dwójki policjantów będących po służbie przykuł kierujący pojazdem marki Fiat Ducato, który jadąc po drodze krajowej numer 3, zjeżdżał z osi jezdni na pobocze oraz swoim stylem jazdy powodował zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

– Do zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło na drodze krajowej numer 3, około 8 kilometrów przed Świnoujściem. Na miejsce zadysponowany został patrol policjantów z Posterunku Policji Warszów. Funkcjonariusze przewieźli nietrzeźwego 23-latka do Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Badanie 23-latka wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu – informuje sierż. Kamil Zwierzchowski ze świnoujskiej policji.

23-latkowi został przedstawiony zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się w całości do zarzucanego mu czynu i skierował wniosek, o dobrowolne poddanie się karze w wymiarze grzywny w kwocie 2000 złotych, świadczenia pieniężnego w kwocie 5000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na okres 4 lat.

Ponadto, 23-latek odpowiedział przed Sądem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, za co został ukarany grzywną w kwocie 4000 złotych oraz zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na okres 3 lat.

Zobacz również

Pamięci Tych, którzy nie powrócili z morza

Morski żywioł nie był nigdy Waszym wrogiem, nie był też przyjacielem. Ale wiedzieliście doskonale, że …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.