Strona główna / Lokalne / Gaz-SYSTEM porozumiał się z armatorami i organizacjami rybackimi w sprawie gazociągu podmorskiego Baltic Pipe

Gaz-SYSTEM porozumiał się z armatorami i organizacjami rybackimi w sprawie gazociągu podmorskiego Baltic Pipe

GAZ-SYSTEM zawarł porozumienia o współpracy z organizacjami rybackimi oraz armatorami jednostek rybackich, w związku z budową i eksploatacją gazociągu podmorskiego Baltic Pipe.

W wyniku wspólnych ustaleń GAZ-SYSTEM zobowiązał się do regularnego przekazywania informacji o poszczególnych etapach i lokalizacji prac związanych z budową gazociągu podmorskiego na Morzu Bałtyckim. Pozwala to na odpowiednie zaplanowanie rejsów połowowych oraz minimalizuje ryzyko kolizji.

– Dobra współpraca ze środowiskiem rybackim jest niezwykle ważna dla projektu Baltic Pipe. Uzgodniliśmy wszystkie kluczowe kwestie związane z budową gazociągu Baltic Pipe tak, aby w czasie prac na morzu połowy mogły być prowadzone bezpiecznie. Jesteśmy wdzięczni za konstruktywną współpracę z lokalną społecznością rybacką, bardzo pomocną podczas przygotowań do budowy i w jej trakcie – powiedział Krzysztof Jackowski, Wiceprezes GAZ-SYSTEM.

W Polsce, spółka uzgodniła kwestie realizacji inwestycji z armatorami reprezentowanymi przez Wolińskie Stowarzyszenie Rybaków i Organizacją Rybaków Łodziowych – Producentów Ryb z Kołobrzegu. W analogiczny sposób przebiega współpraca z organizacjami rybackimi ze Szwecji (Swedish Fishermen Producer Organization; Marine and Coastal Fisheries Producer Organization) i Danii (Danish Fishermen Producer Organization).

Projekt Baltic Pipe jest prowadzony z uwzględnieniem praw społeczności lokalnych oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego. Podczas pracy nad zawartymi porozumieniami, omówiono wiele kwestii technicznych, biologicznych i środowiskowych leżących w zainteresowaniu rybaków – tak aby gazociąg podmorski mógł odpowiednio współistnieć z prowadzonymi przez nich połowami.

Gazociąg podmorski łączący Danię z Polską jest jednym z kluczowych elementów projektu Baltic Pipe. Połączy się on z systemem przesyłowym w naszym kraju w Pogorzelicy (gmina Rewal). Prace budowlane związane z układaniem gazociągu na dnie Morza Bałtyckiego, zgodnie z przyjętym harmonogramem, rozpoczną się latem. Długość podmorskiego odcinka wyniesie ok. 274 km.

Projekt Baltic Pipe został uznany za kluczowy dla połączenia europejskiego systemu energetycznego i uzyskał dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości 266,8 mln euro w ramach instrumentu PCI (ang. Project of Common Interest).

Więcej informacji: www.baltic-pipe.eu

#TerminalLNG; #GAZ-SYSTEM; #BalticPipe

Zobacz również

Dopłata do roweru elektrycznego dla każdego mieszkańca Świnoujścia? Tego chcą niektórzy radni

– Uważamy, że jest odpowiedni moment do tego, aby stworzyć program dopłat zachęcający mieszkańców naszego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.