Strona główna / Lokalne / W Parku Zdrojowym. Zaczęli nasadzenia zieleni

W Parku Zdrojowym. Zaczęli nasadzenia zieleni

Ponad 1100 sztuk krzewów liściastych będzie posadzonych w odrestaurowanym kwartale Parku Zdrojowego pomiędzy ulicami Chrobrego i Krzywoustego. Wśród nich hortensje, derenie, bukszpany, berberysy, jaśminowce, laurowiśnie wschodnie i inne. To nie jedyne nasadzenie, jakie pojawią się w tej części parku. Pierwsze drzewa i krzewy już posadzono.

Wraz z rewaloryzacją kwartału wykonano inwentaryzację rosnących tam drzew. Część była w kiepskim stanie, zagrażała bezpieczeństwu i dlatego została usunięta. Natomiast nowe wytyczenia alejek poprowadzono tak, aby pozostawić rosnące przy nich zdrowe drzewa.

Oprócz wspomnianych ponad 1100 sztuk krzewów liściastych, posadzonych będzie również 37 nowych drzew liściastych i iglastych. Liściaste mają mieć od 125 do 150 cm wysokości, a iglaste od 80 do 120 cm. Będą to jodły, modrzewie, świerki,  daglezje, klony, kasztanowiec, śliwy wiśniowe, robinia.

Będzie też niemal 30 krzewów iglastych, jak cis pospolity odmiana płożąca, choina kanadyjska i cyprysik groszkowy. Nie zabraknie także sezonowych nasadzeń kwiatów na rabatach połączonych – podobnie, jak w sąsiednim kwartale – z niskimi żywopłotami z bukszpanu.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

Jeden komentarz

  1. A gdzie zwykle lipy i akacje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.