Strona główna / Lokalne / Jan Borowski: Wprowadźmy kartę mieszkańca

Jan Borowski: Wprowadźmy kartę mieszkańca

Jesteśmy, jako Klub Koalicji Obywatelskiej, zdecydowani aby poprzeć wprowadzenie Karty Mieszkańca już od lipca tego roku. Na ostatniej sesji przypomnieliśmy o konieczności wprowadzenia Karty, proponując 30 minut darmowego parkowania, dla mieszkańców Świnoujścia w Strefie Płatnego Parkowania, która zacznie obowiązywać od lipca – mówi Jan Borowski przewodniczący Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta.

O kartę seniora oraz kartę mieszkańca apelowałam zarówno w tej jaki i w poprzednich kadencjach – mówi Elżbieta Jabłońska – Uważam, że karta powinna być funkcjonalna i łatwa w użyciu. Jeśli wprowadzimy w Świnoujściu Kartę Wyspiarza to z szerokim system zniżkowym dla mieszkańców Świnoujścia.– komentuje przewodnicząca Rady Miasta.

Radna Agnieszka Rachtan dodaje: – Posiadacze Karty, mieszkańcy Świnoujścia, powinni mieć zniżki na wydarzenia kulturalne i artystyczne organizowane w miejskim amfiteatrze czy domu kultury. Zniżki powinny objąć komunikację autobusową, badania w świnoujskim laboratorium, a nawet zniżki za wywóz śmieci dla osób, które je segregują.

Chciałbym, aby zniżki objęły także miejskie obiekty sportowe: korty tenisowe, pływalnię, hale i boiska. Chcemy aby mieszkańcy Świnoujścia odczuli realne, finansowe korzyści z posiadania takiej karty – mówi Radny Leszek Waga.

Z kolei Radny Wiesław Góreczny postuluje aby zachęcić prywatnych przedsiębiorców do włączenia się do programu – System zniżkowy powinien opierać się przede wszystkim na zasobach miejskich, natomiast będziemy zachęcać lokalnych przedsiębiorców aby zaoferowali zniżki swoim klientom, którzy zdecydują się na korzystanie z Karty Mieszkańca.

 

Zobacz również

Kilkaset osób odwiedziło międzyzdrojskie muzeum Wolińskiego Parku Narodowego

Za darmo można było wejść do muzeum i na własne oczy przekonać się jakie zwierzęta …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.