Strona główna / Lokalne / Promenada. Od poniedziałku wymiana płytek

Promenada. Od poniedziałku wymiana płytek

Do końca czerwca ma potrwać wymiana wszystkich uszkodzonych płytek na wejściach na tzw. promenadę historyczną od strony ulicy Żeromskiego. Zwrotu kosztu zakupu nowych płytek miasto domaga się od projektanta, który w projekcie nie uwzględnił warstwy ścieralnej odpowiedniej do obciążenia płytek.

Wykonawca modernizacji promenady zastosował płytki zgodnie z projektem. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że wejścia od strony ulicy Żeromskiego są wykorzystywane przez właścicieli lokali gastronomicznych do dowożenia towaru. Tymczasem projektant tego nie uwzględnił i płytki szybko zaczęły pękać.

Ostatecznie Miasto kupiło nowe, odpowiednie do obciążenia, płytki i zleciło ich wymianę. Kosztami zostanie obciążony projektant. Chodzi o 200 tys. złotych. Jeśli dobrowolnie nie zwróci tych pieniędzy, wówczas Miasto skieruje sprawę na drogę sądową.

Info i fot. BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Wściekłe Pięści Węża z Pucharem

W dniach 12-13.06.2021 r., na hali Uznam Arena odbył się turniej koszykówki o Puchar Dyrektora …

2 komentarze

  1. A służby inwestycyjne nie widziały co puszczają na przetarg?

  2. He,he już widzę jak projektant płaci. Dobrze byłoby posłuchać jego opinii a wtedy mogłoby się okazać że to błąd wykonawcy i brak nadzoru miasta. Jak na razie to wielka propaganda i szukanie winnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.