Strona główna / Lokalne / Mandat za zaśmiecanie ul. Wojska Polskiego

Mandat za zaśmiecanie ul. Wojska Polskiego

Straż Miejska otrzymała informację od mieszkańca o śmieciach przy ulicy Wojska Polskiego. Na miejscu patrol zastał stertę kartonów zalegających przy chodniku.

Funkcjonariusze szybko ustalili sprawcę, który – jak się okazało – mieszka przy jednej z posesji wzdłuż ulicy. Przyznał się do wykroczenia i wyraził skruchę. Został ukarany mandatem karnym oraz zobowiązał się do uprzątnięcia podrzuconych śmieci.

– Dziękujemy mieszkańcom za tego typu zgłoszenia – mówi Rafał Marciszewski, komendant Straży Miejskiej w Świnoujściu. – Dbanie o porządek w naszym mieście leży w interesie wszystkich mieszkańców.

Przypominamy także o foto-pułapkach, które instalowane są w różnych częściach miasta i skutecznie pomagają eliminować problem podrzucania śmieci.

Miejscem, do którego powinny trafić odpady z ul. Wojska Polskiego jest PSZOK Lewobrzeże przy ul. Karsiborskiej 33A, czynny w dni robocze w godzinach 12.00 – 20.00, a w sobotę w godzinach 10.00 – 15.00. Od właścicieli nieruchomości do PSZOK przyjmowane są następujące frakcje odpadów: papier, metal, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe, szkło, odpady komunalne ulegające biodegradacji, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Ponadto na terenie PSZOK funkcjonuje punkt wymiany używanych rzeczy. Można w nim zostawić np. niepotrzebne meble, rowery, sprzęt RTV/AGD wyroby szklane itp.

Tekst BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Można już przejechać ulicą Dworcową

Ściągnięto znaki zakazujące skrętu  w prawo dla zjeżdżających z promów Bielik. Otwarto przejazd ulicą Dworcową. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.