Strona główna / Lokalne / Biwakują, chociaż nie powinni

Biwakują, chociaż nie powinni

Właściciele camperów mogą beztrosko odwiedzać całą Europę. Domem na kółkach mogą pojechać w każdy zakątek. Ich liczna obecność w Świnoujściu przyprawia niektórych kierowców o zawrót głowy, zajmują miejsca parkingowe w dzielnicy nadmorskiej i blisko plaży.

Jednak nie wszystko właścicielom camperów można. Oczywiście mogą pozostawić swój pojazd na parkingu i w nim mieszkać. Jednak nie powinni tam biwakować, czyli wywieszać prania, rozpalać grilla, imprezować – tego zabrania etykieta caravaningu. Nie wszyscy się jednak do tego stosują i coraz częściej widać właścicieli camperów na parkingu przy gazoporcie, albo ostatnio na parkingu przy ulicy Jachtowej.

Kwestia mobilnego wypoczynku w kamperach – niezwykle popularna od lat w Europie Zachodniej – zyskała na popularności wśród polskich turystów szczególnie w czasie pandemii, kiedy obowiązują zasady izolacji i ścisłego przestrzegania zaleceń sanitarnych. Kamper, w którym swobodnie podróżować może cała rodzina, gdzie można przyrządzać posiłki, biwakować, idealnie nadaje się do bezpiecznego wypoczynku.

W Świnoujściu kampery są oczywiście mile widziane. Miasto posiada miejsca i infrastrukturę sanitarną przeznaczoną do wielodniowego wypoczynku w tych pojazdach. To teren ośrodka Relax przy ul. Słowackiego i okolica Basenu Północnego. I tam właśnie zapraszamy turystów chcących spędzać czas w kamperach.

Niestety, część kierowców wykorzystuje na wielodniowe postoje bezpłatne parkingi na terenie miasta. Przedstawiciele służb mundurowych mają świadomość, że powinni stanowczo reagować w takich przypadkach. Ten problem poruszony został również podczas ostatniego spotkania komisji bezpieczeństwa. W miniony, długi weekend, wielu kierowców kamperów, zajmujących miejsca na bezpłatnych parkingach, zostało pouczonych, że „kamperowanie” w tych miejscach jest niedozwolone. Niedozwolone są więc wszelkie oznaki biwakowania, rozkładanie krzeseł, stolików, otwieranie okien, korzystanie z kuchni w kamperze itp. Nieprzestrzeganie tych zasad może skończyć się ukaraniem mandatem oraz nakazem natychmiastowego opuszczenia zajmowanego miejsca.

Zobacz również

W niedzielę do Świnoujścia przyjadą Motomikołaje

Corocznej tradycji staje się zadość! Motołaje nadjeżdżają jedno- i dwuśladach. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktywnego Wsparcia …

Jeden komentarz

  1. mandat i won jeden kamper zajmuje trzy miejsca a parking przy wiatraku , no cóż po remoncie nie urywa bo urwał i tak juz pare miejsc.Gdzie sa znaki o zakazie „biwakowania” gdzie sa służby -znowu sie izoluja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.