Strona główna / Lokalne / Piłkarze SP1 dwukrotnym zwycięzcą zielonych wyzwań

Piłkarze SP1 dwukrotnym zwycięzcą zielonych wyzwań

Uczniowie klas sportowych z Szkoły Podstawowej Nr 1 w Świnoujściu we współpracy z Akademią Piłkarską Baltica przystąpili do ogólnopolskiego projektu organizowanego przez PZPN pod hasłem „Z podwórka na stadion” o puchar Tymbarka-Zielone Wyzwania

Zielone Wyzwania to piłkarskie konkursy sprawdzające umiejętności i kreatywność. Rywalizacja w ramach „Zielonych Wyzwań” odbywała się w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 oraz 12 – oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Na początku każdego miesiąca (luty, marzec, kwiecień, maj) Polski Związek Piłki Nożnej przedstawiał treść nowego wyzwania.

Miło nam poinformować, że jako jedyna szkoła w Polsce, Szkoła Podstawowa Nr. 1 w Świnoujściu stanęła aż 5-krotnie na podium, z czego dwukrotnie wygrała nagrodę główną. Za zwycięstwo uczniowie otrzymali sprzęt sportowy oraz wygrali dwudniowy wyjazd do Warszawy na szkolenia prowadzone przez trenerów PZPN w tym trenera reprezentacji Polski U-15 Rafała Lasockiego.

Podczas pobytu w Warszawie ekipa ze Świnoujścia pod opieką trenerki Katarzyny Charusta została wyróżniona przez komisje organizatorów za nadzwyczajną kreatywność oraz zaawansowane umiejętności piłkarskie. Dzieci przeżyły fantastyczną przygodę i wróciły uskrzydleni do Świnoujścia.

Zobacz również

Ciemno na rondzie na Warszowie. „Jest niebezpiecznie”

Niedawno uruchomiono objazd przez rondo na Warszowie. Jest nieoświetlona przez co może być niebezpieczna. – …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.