Strona główna / Lokalne / Wściekłe Pięści Węża z Pucharem

Wściekłe Pięści Węża z Pucharem

W dniach 12-13.06.2021 r., na hali Uznam Arena odbył się turniej koszykówki o Puchar Dyrektora Ośrodka i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu. Były to zawody inaugurujące zmagania z pomarańczową piłką na nowym obiekcie jak i po rocznej przerwie w rywalizacji spowodowanej sytuacją pandemiczną w naszym kraju.

Zawodnicy powrócili na świnoujski parkiet z pełną satysfakcją, nadziejami i chęcią sprawdzenia własnych możliwości kondycyjnych po przerwie. To właśnie ta forma w ogromnej mierze zdecydowała o rozstrzygnięciach na parkiecie.

Pierwszy dzień turnieju tj. 12.06.2021 r. był dniem zmagań w fazie zasadniczej gdzie każdy z czterech zespołów biorących udział w turnieju rozegrał po trzy spotkania zgodnie z formułą „każdy z każdym”. Na koniec dnia najlepszym zespołem okazała się ekipa Wściekłych Pięści Węża , która nie przegrała żadnego ze swoich spotkań i z kompletem punktów zameldowała się jako pierwsza w finale. Nieznacznie gorzej zaprezentowała się ekipa nieco „wyrośniętej” młodzieży z OSiR przegrywając tylko jedno spotkanie i zajmując drugie miejsce dające prawo gry w finale. Na kolejnych miejscach uplasowały się odpowiednio drużyny Kasztaniaków (jedno zwycięstwo i dwie porażki) na trzeciej pozycji oraz Zagadka – bez zwycięstwa i trzema minimalnymi porażkami – na pozycji czwartej.

W drugim dniu zawodów można było zobaczyć już tylko dwa spotkania – mecz o trzecie miejsce oraz Wielki Finał o Puchar Dyrektora. Ostatecznie zaszczytne trzecie miejsce zajęła drużyna Kasztaniaków (w składzie: Śniady Tomasz, Lewandowski Adam, Kolat Alek, Sikorski Andrzej, Tomczewski Tomasz, Feliks Jakub) pokonując po bardzo wyrównanej grze i przy wyniku 44 : 36 zespół Zagadki (w składzie: Waliszewski Krystian, Bujnik Paweł, Bujnik Tomasz, Bujnik Przemysław, Dusza Robert, Chrzanowski Oskar, Gawłowski Tomasz). W finałowej walce, Puchar Dyrektora OSiR „Wyspiarz”  ostatecznie trafił po zaciętej i bardzo wyrównanej grze, wynikiem 58 : 54 w ręce zespołu Wściekłych Pięści Węża (grających w składzie: Góralski Piotr, Pabiś Tomasz, Obłoj Dariusz, Stańczak Zbigniew, Kurczak Paweł, Piaskowski Łukasz, Bielaszewski Oskar, Sokołowski Marek, Stopera Maciej).Drugie miejsce ulegając Wężom zajął zespół OSiR (w składzie: Trochimczuk Kornel, Joppek Jakub, Woźniak Jakub, Faryński Dawid, Hływa Patryk, Cackowski Joel, Cackowski Jonatan, Cackowski Dawid).

Zawodnikiem turnieju został uznany Zbigniew Stańczak ze zwycięskiej drużyny Wściekłych Pięści Węża i został uhonorowany za to osiągnięcie stosowną statuetką. Zespoły, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymały okolicznościowe puchary, a czwarty zespół za to został nagrodzony największymi oklaskami i owacjami na trybunach.

W sprawnym przebiegu turnieju, za co im bardzo serdecznie dziękujemy, czuwali: Kosel Jakub, Ruciak Robert, Maraszek Rafał, Trochimczuk Kornel, Joppek Jakub, Gawłowski Tomasz, Kosel Dariusz, Cackowski Joel, Waliszewski Arkadiusz, Góralski Piotr oraz Kosel Zbigniew.

Jeszcze raz wielkie dzięki za udział i realizację turnieju, gratulacje dla wygranych (choć w mniemaniu organizatora wszyscy jesteście wygranymi) i zapraszamy na kolejne zawody – śledźcie www.swibas.pl   www.osir.swinoujscie.pl

Zobacz również

W niedzielę do Świnoujścia przyjadą Motomikołaje

Corocznej tradycji staje się zadość! Motołaje nadjeżdżają jedno- i dwuśladach. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktywnego Wsparcia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.