Strona główna / Lokalne / System Życia z GAZ-SYSTEM S.A.

System Życia z GAZ-SYSTEM S.A.

Jeszcze przed wakacjami w świnoujskich przedszkolach zostanie przeprowadzony cykl zajęć edukacyjnych w ramach projektu „System Życia”. Jest to wieloetapowa inicjatywa Stowarzyszenia WinKids we współpracy z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Świnoujściu przy wsparciu firmy GAZ-SYSTEM S.A.

W ramach projektu zostanie przeszkolonych kilkaset dzieci w grupach sześciolatków. Tematyka spotkań to bezpieczne wakacje nad wodą – co zrobić kiedy się zgubimy na zatłoczonej plaży, gdzie należy się kapać, jak bezpiecznie korzystać z kąpieliska lub jak wezwać prawidłowo pomoc. Wiedzę w tym zakresie przekazana zostanie nie tylko poprzez pogadankę, ale również przyjazne dzieciom metody – przez zabawę, w tym wypadku były to klocki LEGO We.Do.2.0, które pośrednio miały przenieść dzieci na kąpielisko, gdzie należy przestrzegać omawianych wcześniej prawidłowych zasad bezpieczeństwa.

Po zakończeniu spotkań w przedszkolach projekt „System Życia” przenosi się na plażę, gdzie odbywać się będą pokazy ratownictwa oraz nauka pierwszej pomocy na świnoujskiej plaży, kiedy też ratownicy rozdawać będą opaski bezpieczeństwa dla dzieci, na których można zapisać numer telefonu do opiekuna na wypadek zagubienia się. Jest to już kolejny rok, kiedy GAZ-SYSTEM S.A. wspiera tak ważne przedsięwzięcia o tematyce bezpieczeństwa, umiejętności udzielania pierwszej pomocy i organizowania szkoleń dla lokalnego społeczeństwa w różnych grupach wiekowych.

Zobacz również

Kilkaset osób odwiedziło międzyzdrojskie muzeum Wolińskiego Parku Narodowego

Za darmo można było wejść do muzeum i na własne oczy przekonać się jakie zwierzęta …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.