Strona główna / Lokalne / W tym roku w Świnoujściu będą Dni Morza oraz inne wydarzenia

W tym roku w Świnoujściu będą Dni Morza oraz inne wydarzenia

Podczas planowanego na ten rok Świnoujskiego Lata Kultury (czerwiec – sierpień), odbędzie się ponad 100 różnych wydarzeń. Odbędą się cztery festiwale: Wakacyjne Miasto Kobiet (lipiec), FAMA, Pływający Festiwal Piosenki Morskiej oraz Markowy Festiwal (sierpień). Nie zabraknie koncertów w Muszli Koncertowej i Amfiteatrze.

MDK Świnoujście przygotował również wystawy, spotkania autorskie oraz gry terenowe i animacje dla dzieci. Regularne granie zaczynamy już od 25 czerwca. Od tego dnia zapraszamy na cykl wydarzeń pod szyldem Dni Morza. Ze względu na obowiązujący reżim sanitarny i brak możliwości organizowania imprez masowych (powyżej 1000 widzów), postawiliśmy na mniejsze koncerty, wernisaże i familijne pikniki.

Świnoujście zostało również laureatem konkursu ogłoszonego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego o tytuł Portu Kultury Pomorza Zachodniego. Z tego tytułu w ciągu całego lata odbędzie się wiele imprez pod tą właśnie egidą.

Zdecydowana większość wydarzeń kierowana jest do szerokiej publiczności.

– Zależy nam na przyciągnięciu całych rodzin, z tego względu repertuar koncertów uwzględnia chyba wszystkie możliwe gatunki muzyczne – od klasyki, przez standardy muzyki rozrywkowej, folk i reggae po koncerty współczesnych gwiazd polskiej sceny pop. Wiele wydarzeń może się odbyć dzięki współpracy z zewnętrznymi organizatorami. Nadrzędną bowiem rolą MDK Świnoujście jest nie tylko hołdowanie bieżącym trendom, ale również kreowanie gustów kulturalnych. Nie posiadamy niestety sceny klubowej i organizacja wieczornych wydarzeń dla węższej grupy widzów nie jest możliwa. Z tego względu nie uświadczymy wśród naszych propozycji dyskotek czy wieczornych klimatycznych, kameralnych koncertów muzyków niezależnych. Tych ostatnich staramy się zapraszać na scenę Muszli Koncertowej. Jednak ze względu na jej lokalizację w centrum strefy uzdrowiskowej, wszystkie wydarzenia muszą kończyć się tam przed godz. 22.00. Rozważaliśmy równie zorganizowanie w tym roku transmisji z Pol&Rock Festival w Muszli Koncertowej ale koszt wynajęcia odpowiedniego sprzętu (przede wszystkim telebimu) oraz koszty organizacyjne, byłby zbyt wysokie jak na możliwości MDK Świnoujście – czytamy w komunikacie opublikowanym na internetowej stronie miasta Świnoujście.

Zobacz również

Pamięci Tych, którzy nie powrócili z morza

Morski żywioł nie był nigdy Waszym wrogiem, nie był też przyjacielem. Ale wiedzieliście doskonale, że …

Jeden komentarz

  1. ┌∩┐(◕_◕)┌∩┐

    Ale na pierdoły Michalskiej kasa się zawsze znajdzie.
    Ta kobieta z plebsem się będzie się bawić, więc nie ma pieniędzy na telebimy i takie tam.
    Żmurkiewicz, to miasto skutecznie pociągnął na samo dno!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.