Strona główna / Lokalne / W tym roku w Świnoujściu będą Dni Morza oraz inne wydarzenia

W tym roku w Świnoujściu będą Dni Morza oraz inne wydarzenia

Podczas planowanego na ten rok Świnoujskiego Lata Kultury (czerwiec – sierpień), odbędzie się ponad 100 różnych wydarzeń. Odbędą się cztery festiwale: Wakacyjne Miasto Kobiet (lipiec), FAMA, Pływający Festiwal Piosenki Morskiej oraz Markowy Festiwal (sierpień). Nie zabraknie koncertów w Muszli Koncertowej i Amfiteatrze.

MDK Świnoujście przygotował również wystawy, spotkania autorskie oraz gry terenowe i animacje dla dzieci. Regularne granie zaczynamy już od 25 czerwca. Od tego dnia zapraszamy na cykl wydarzeń pod szyldem Dni Morza. Ze względu na obowiązujący reżim sanitarny i brak możliwości organizowania imprez masowych (powyżej 1000 widzów), postawiliśmy na mniejsze koncerty, wernisaże i familijne pikniki.

Świnoujście zostało również laureatem konkursu ogłoszonego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego o tytuł Portu Kultury Pomorza Zachodniego. Z tego tytułu w ciągu całego lata odbędzie się wiele imprez pod tą właśnie egidą.

Zdecydowana większość wydarzeń kierowana jest do szerokiej publiczności.

– Zależy nam na przyciągnięciu całych rodzin, z tego względu repertuar koncertów uwzględnia chyba wszystkie możliwe gatunki muzyczne – od klasyki, przez standardy muzyki rozrywkowej, folk i reggae po koncerty współczesnych gwiazd polskiej sceny pop. Wiele wydarzeń może się odbyć dzięki współpracy z zewnętrznymi organizatorami. Nadrzędną bowiem rolą MDK Świnoujście jest nie tylko hołdowanie bieżącym trendom, ale również kreowanie gustów kulturalnych. Nie posiadamy niestety sceny klubowej i organizacja wieczornych wydarzeń dla węższej grupy widzów nie jest możliwa. Z tego względu nie uświadczymy wśród naszych propozycji dyskotek czy wieczornych klimatycznych, kameralnych koncertów muzyków niezależnych. Tych ostatnich staramy się zapraszać na scenę Muszli Koncertowej. Jednak ze względu na jej lokalizację w centrum strefy uzdrowiskowej, wszystkie wydarzenia muszą kończyć się tam przed godz. 22.00. Rozważaliśmy równie zorganizowanie w tym roku transmisji z Pol&Rock Festival w Muszli Koncertowej ale koszt wynajęcia odpowiedniego sprzętu (przede wszystkim telebimu) oraz koszty organizacyjne, byłby zbyt wysokie jak na możliwości MDK Świnoujście – czytamy w komunikacie opublikowanym na internetowej stronie miasta Świnoujście.

Zobacz również

Syreny alarmowe w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

W niedzielę, 1 sierpnia, w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na terenie województwa zachodniopomorskiego zabrzmią …

Jeden komentarz

  1. ┌∩┐(◕_◕)┌∩┐

    Ale na pierdoły Michalskiej kasa się zawsze znajdzie.
    Ta kobieta z plebsem się będzie się bawić, więc nie ma pieniędzy na telebimy i takie tam.
    Żmurkiewicz, to miasto skutecznie pociągnął na samo dno!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.