Strona główna / Lokalne / Początek sezonu na plaży w Świnoujściu

Początek sezonu na plaży w Świnoujściu

Rozpoczynają się tegoroczne wakacje, a wraz z nimi urlopy i letni wypoczynek nad wodą. Dzisiaj na plaży odbyło się otwarcie sezonu letniego w naszym mieście.

– To już 16 raz kiedy wciągamy na maszt Błękitną Flagę. Kiedy odwiedzałem Turcję czy Hiszpanię, to widziałem na plażach takie flagi. Dzisiaj z dumą zapraszam na plażę w naszym mieście, właśnie z powiewającą Błękitną Flagą. Plaża w Świnoujściu jest piękna i przede wszystkim bezpieczna. Wszystkim osobom, które swoją pracą
i zaangażowaniem przyczyniają się do tego, bardzo serdecznie dziękuję
– powiedział Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz.

Na mieszkańców i turystów czekają strzeżone przez ratowników plaże.
Wyznaczone, bezpieczne miejsca do kąpieli to:

– Kąpielisko Uznam, które działać będzie od 25.06. do 05.09.2021, 

– Warszów od 25.06. do 31.08.2021

– Uznam Zachód i Wschód od 01.07 do 31.08.2021.

Nad bezpieczeństwem plażowiczów i osób kąpiących się czuwać będą codziennie ratownicy z Ośrodka Sportu i Rekreacji. Łącznie 40 ratowników będzie pełniło dyżur na wszystkich kąpieliskach. Ratownicy dysponują specjalistycznym sprzętem dla osób z niepełnosprawnością tj. wózkiem typu amfibia, który umożliwia kąpiel w morzu. Kąpiel taka odbywać się może tylko w towarzystwie ratownika.  Ratownicy dysponują dwiema łodziami motorowodnymi, skuterem wodnym, 10 łodziami wiosłowymi typu BL2, 3 quadami w tym jednym elektrycznym, deskami ratowniczymi, apteczkami, radiotelefonami, tubami ratowniczymi itp.

Kąpielisko Uznam to 800 mb linii brzegowej. Plaża strzeżona oznaczona jest tablicami informującymi o jej początku i końcu plaży oraz regulaminami kąpieliska umieszczonymi przy każdym wejściu, na którym wyznaczony jest teren strzeżony przez ratowników. Plaża będzie czynna codziennie w godzinach 10.00 -17.00

Przypominamy, ze stroje ratowników są w kolorze czerwonym. Zwyczajowy strój ratownika to koszulka z białym napisem na plecach RATOWNIK.

Tekst: BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Poczuj wiosnę na zewnątrz i od środka – wybierz pakiet wiosennych badań

Laboratoria Medyczne DIAGNOSTYKA do 10 czerwca 2022 roku zapraszają do skorzystania z pakietów badań w …

Jeden komentarz

  1. Odnosząc się do komentarzu pozostawionym przez jedną osobę, która nawet nie ma odwagi nawet się pod nim podpisać. Pisząc, że zatrudnieni ratownicy nadają się “do tarcia chrzanu” ,zapewne nie znając specyfiki pracy, osoba ta sama sobie przypisuje łatkę BURAKA :)). Tym samym ukazując brak szacunku do drugiego człowieka i wykonywanej przez niego pracy, która w okresie wakacyjnym ma bardzo duże znaczenie. W komentarzach nie potrzebujemy bezpodstawnego oskarżania oraz obrażania innych osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.