Strona główna / Lokalne / Reklamy na terenie miasta. Od lipca będą kontrole

Reklamy na terenie miasta. Od lipca będą kontrole

Przypominamy. 1 lipca 2021 roku mija czas na dostosowanie reklam znajdujących się w przestrzeni publicznej Miasta Świnoujście do wymogów uchwały krajobrazowej. Służby miejskie będą przeprowadzały kontrole. W stosunku do właścicieli reklam, którzy nie zastosują się do zapisów uchwały, będą wszczynane postępowania administracyjne.

Przyjęta przez Radę Miasta Świnoujście tzw. uchwała krajobrazowa weszła w życie 1 lipca 2020 roku. Jej podstawowym celem jest poprawa estetyki i przestrzeni publicznej naszego miasta. Dotyczy to zarówno reklam, jak i szyldów. Tych już istniejących i nowych.

Od dnia obowiązywania uchwały wszyscy reklamujący się w przestrzeni publicznej mieli rok na dostosowanie swoich reklam do obowiązujących wymogów. I czas ten właśnie mija.

Nie dotyczy to jedynie właścicieli szyldów. Ci, zgodnie z zapisami uchwały krajobrazowej, na dostosowanie się mają jeszcze rok. 

UWAGA. Dla już istniejących, funkcjonujących nośników i urządzeń reklamowych, które są zgodne z „uchwałą krajobrazową” urząd miasta będzie wydawał stosowne oznaczenia. Natomiast dla nowych – planowanych do umieszczenia – oznaczenia takie będą wydawane po przedstawieniu odpowiednich zgód: prawa do terenu oraz potwierdzenia zgłoszenia bądź pozwolenia na budowę.

Dla przypomnienia
Czym jest reklama, a czym szyld,
zgodnie z ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym:

Reklama – należy przez to rozumieć upowszechnianie w jakiejkolwiek wizualnej formie informacji promującej osoby, przedsiębiorstwa, towary, usługi, przedsięwzięcia lub ruchy społeczne.

Szyld – tablica reklamowa lub urządzenie reklamowe informujące o działalności prowadzonej na lub w nieruchomości, na której ta tablica lub urządzenie się znajdują.

Pełną treść uchwały krajobrazowej, szczegóły nowych zasad umieszczania reklam i szyldów, można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Świnoujście pod adresem:

http://bip.um.swinoujscie.pl/artykul/293/28712/uchwala-krajobrazowa

oraz na oficjalnej stronie miasta www.swinoujscie.pl w zakładce „uchwała krajobrazowa” (po prawej stronie).

BIK Urząd Miasta Świnoujście

Zobacz również

Od soboty basen znowu działa

Od 22 stycznia otwarta jest  pływalnia w Uznam Arenie przy ulicy Grodzkiej 5. Pływalnia czynna …

Jeden komentarz

  1. A cmoknij Ty mnie Jasiu z Basią w dupę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.