Strona główna / Lokalne / Nielegalne kamperowanie w Świnoujściu może dużo kosztować

Nielegalne kamperowanie w Świnoujściu może dużo kosztować

Świnoujście jest otwarte na turystów korzystających z kamperów. Muszą oni jednak przestrzegać obowiązujących przepisów. W innych przypadkach, nielegalne kamperowanie kończy się mandatem.

Na terenie miasta znajdują się dwa pola biwakowe, zapewniające infrastrukturę niezbędną do bezpiecznego i legalnego biwakowania. To „Marina” przy ul. Wybrzeże Władysława IV oraz „Relaks” przy ul. Słowackiego. Jednak zdarzają się przypadki kierowców, którzy unikając opłat, decydują się na biwakowanie na miejskich parkingach.

– Straż Miejska w Świnoujściu monitoruje na bieżąco problem z kamperami na terenie miasta – mówi Rafał Marciszewski, komendant Straży Miejskiej w Świnoujściu. – Każde naruszenie wytycznych, wynikających ze znaku D-18, m.in. biwakowanie na parkingu, czyli na przykład rozłożenie podpór, wystawienie jakiegokolwiek sprzętu na zewnątrz, nie wspominając o nielegalnym usuwaniu nieczystości, jest surowo karane przez strażników.

Nieprzestrzeganie tych zasad może skończyć się ukaraniem mandatem oraz nakazem natychmiastowego opuszczenia zajmowanego miejsca.

 

Tekst: BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Turniej z okazji Dni Morza

W niedzielę 26 czerwca, odbył się Turniej Siatkówki Plażowej z okazji obchodów Dni Morza. Zawodnicy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.