Strona główna / Lokalne / Dariusz Ryżczak przeszedł udar. Rodzina prosi o pomoc

Dariusz Ryżczak przeszedł udar. Rodzina prosi o pomoc

Kiedy Polskę nawiedzała fala upałów nasz ojciec doznał ciężkiego i rozległego udaru mózgu, czego konsekwencją jest niedowład lewej ręki, poważne uszkodzenie wzroku oraz upośledzony zmysł równowagi (niepozwalający na swobodne poruszanie się bez asysty) – czytamy w apelu opublikowanym na portalu zrzutka.pl.

Dariusz Ryżczak dwa lata temu przeszedł zawał serca, oprócz tego ma miażdżycę, cukrzycę, nadciśnienie, cierpi na depresję.

– Nasz tata będzie wymagał długiej rehabilitacji neurologicznej (ciężko przewidzieć jak długiej), mającej na celu przywrócenie władzy w lewej ręce i samodzielnemu poruszaniu się a także terapii psychologicznej – piszą córki Darka Ryżczaka.

Pieniądze na które zbierane są środki mają pokryć rehabilitację, terapię, przystosowanie domu  oraz opieka pielęgniarska. Kolejnymi kosztami będą leki, narzędzia do rehabilitacji oraz wspomagające chodzenie.

– Nasz ojciec obecnie nie jest nigdzie zatrudniony i mieszka w Szczecinie wraz z naszą babcią, która do tej pory otrzymywała wsparcie od taty. Nasza sytuacja jest o tyle trudna, że wymaga opieki nad dwoma osobami potrzebującymi pomocy w codziennym życiu. Każde wsparcie będzie dla nas na wagę złota! – piszą córki Dariusza Ryżczaka – Martyna, Ola i Miłka

Dariusz Ryżczak był właścicielem nieistniejącego już dziś Jazz Clubu Centrala w Świnoujściu.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/e8nd9x

 

Zobacz również

Dopłata do roweru elektrycznego dla każdego mieszkańca Świnoujścia? Tego chcą niektórzy radni

– Uważamy, że jest odpowiedni moment do tego, aby stworzyć program dopłat zachęcający mieszkańców naszego …

Jeden komentarz

  1. Gdzie są wszystkie jego przyjaciele korze dysponują duża kwota pieniędzy ! Proszę was o pomoc .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.