Strona główna / Lokalne / Karsibór. Wykonawca przystani wyciąga ogromne ilości śmieci

Karsibór. Wykonawca przystani wyciąga ogromne ilości śmieci

Tego nikt się nie spodziewał. Górę starych opon, gruzu, złomu, sieci rybackich, a nawet części samochodów odkryli pracownicy w trakcie rozbiórki elementów starego nabrzeża w miejscu, gdzie ma powstać nowa przystań rybacka. Ich wyciąganie trwa już kilka dni i nie wiadomo, kiedy się zakończy.

Nie wiadomo bowiem, ile takich „niespodzianek” jeszcze znajduje się w miejscu rozbieranego nabrzeża.

Koszty wydobycia wszystkich śmieci, ich transport i utylizacja mogą wpłynąć na koszt całej inwestycji. W tej chwili wykonawca inwestycji firma STRABAG jest na etapie szacowania tych kosztów. Niewykluczone także, że spowodują wydłużenie terminu zakończenia budowy. Wykonawca już zasygnalizował takie zagrożenie inwestorowi, czyli Miastu.

STRABAG rozpoczął prace w maju tego roku, po wygranym przetargu. Zgodnie z podpisaną umową inwestycja ma zakończyć się w połowie przyszłego roku (13 miesięcy od przejęcia placu budowy), a jej koszt to 11,67 mln złotych brutto.

Prace obejmują kompleksową przebudowę dotychczasowego portu rybackiego. W zakresie robót są m.in. wysunięcie linii brzegowej w kierunku wody, wykonanie nowych nabrzeży, budowa magazynów wyładowczych oraz magazynów sprzętu, kompleksowe wykonanie instalacji sanitarnych oraz elektrycznych, wykonanie nowych nawierzchni na terenie przystani, dostawa oraz montaż pomostów pływających wysoko-obciążalnych, budowa slipu oraz prace pogłębiarskie. Nowe nabrzeże oczepowe zostanie wykonane na odcinku o długości ok. 114 metrów.

Powstanie w sumie 5 stanowisk rozładunkowych przy nabrzeżu żelbetowym dla kutrów o maksymalnej długości 12 metrów oraz zanurzeniu do 2,5 metra. Dodatkowo zostanie wykonany pływający odcinek postojowy przystosowany do cumowania mniejszych jednostek.

Zobacz również

W Świnoujściu świętowali dzień bohaterów

18-go maja 2022 roku na placu Komendy Miejskiej PSP w Świnoujściu przy ul. Barlickiego odbył …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.