Strona główna / Lokalne / Wakacyjne Miasto Kobiet powraca do Świnoujścia!

Wakacyjne Miasto Kobiet powraca do Świnoujścia!

Już w poniedziałkowy poranek (5 lipca 2021) w Świnoujściu startuje czwarta edycja Wakacyjnego Miasta Kobiet, czyli niepowtarzalnego festiwalu dedykowanego niemal wyłącznie Paniom. Mężczyźni mają wstęp jedynie na część wydarzeń kulturalnych. Przed nami festiwalowe cztery dni i ponad pięćdziesiąt interdyscyplinarnych wydarzeń – warsztaty, animacje, spotkania z gwiazdami, wystawy, koncerty i spektakle.  

Program Wakacyjnego Miasta Kobiet podzielony jest na trzy sfery: Lifestyle, Aktywność oraz Kultura i sztuka. Pierwszego dnia (a potem codziennie do czwartku) o 10.00 startują flagowe projekty festiwalu – „KEUNE Letnie Przemiany”, podczas którego kilkaset Pań ulegnie metamorfozie oraz jego konsekwencje, czyli „Jak z okładki”, w którym profesjonalni fotografowie będą dokumentować rezultat pracy stylistów i wizażystów. Metamorfozy i ich utrwalanie trwać będą do godziny 13.00
i ponownie od 15.00 do 17.00. O godzinie 11.00 w namiocie warsztatowym rozpoczną się praktyczne spotkania z ekspertami z rozmaitych dziedzin.

Sfera Aktywności to codzienne warsztaty i poranna dawka energii – na początek, o godzinie 10.00, „Zumba na śniadanie” z Sylwią Krawczyńską z „Studio Fitness Joy”. Po południu (15.30) Iwona Pavlović, wielokrotna mistrzyni polski w tańcu i wielki autorytet, zaprasza na warsztaty taneczne „Roztańczona promenada”.

Trzecia ze sfer Wakacyjnego Miasta Kobiet – Kultura i sztuka to atrakcyjne propozycje z każdej niemal dziedziny sztuki. Obok spotkań z gwiazdami, i propozycji artystycznych, to także kreatywne warsztaty w cyklu „Kultura do kuchni”. Pierwszy z nich – nauka gotowania z Katarzyną Skrzynecką oraz Marcinem Łopuckim – startuje w poniedziałek o godzinie 14:00. O tym, że Marzena Rogalska potrafi rozmawiać – nie trzeba raczej nikogo przekonywać. Popularna prezenterka ponownie będzie gospodynią serii spotkań „Gwiazdy na kanapach”. Jej gośćmi w tym roku będą:

 • W poniedziałek: Jarosław Boberek, Michał Koterski oraz Katarzyna Żak.
 • We wtorek: Katarzyna Skrzynecka i Katarzyna Pakosińska.
 • W środę: Iwona Pavlović oraz Olga Bończyk.
 • W czwartek: Tomasz Ciachorowski i Maurycy Popiel.

Przez cały czas trwania Wakacyjnego Miasta Kobiet w namiocie warsztatowym będzie można oglądać spektakle w ramach formatu „Teatralna Promenada by Szczecińska Energetyka Cieplna”. W repertuarze znajdują się następujące sztuki:

 • Spektakl pt. „Wąsik”, występują: Marta Wierzbicka, Radek Pazura, Michał Koterski, Jarek Boberek, Maurycy Popiel.
 • Wieczór piosenki aktorskiej, „Bardzo śmieszne piosenki” – Katarzyna Żak.
 • Program „Dobry wieczór z Pakosińską – one woman show” – Katarzyna Pakosińska.
 • Spektakl pt. „Miłosna pułapka”, występują: Adrianna Biedrzyńska, Tomasz Ciachorowski, Agnieszka Mrozińska, Artur Dziurman.

Muzyczny wieczór w ramach „Summer Music Cafe” również na stałe wpisał się w harmonogram Wakacyjnego Miasta Kobiet. Na deskach festiwalowej sceny staną w tym roku:

 • Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Robert Rozmus, Wojciech Kaleta – Tercet, czyli Kwartet w programie “Złote Przeboje”.
 • Duet muzyczny „Współszycie”.
 • Zespół „Gentle Jazz Trio”.
 • “Piosenka jest dobra na wszystko” – Olga Bończyk z zespołem.

Wstęp na wszystkie wydarzenia Wakacyjnego Miasta Kobiet jest bezpłatny. Bezpłatne wejściówki na spektakle teatralne (w danym dniu!) do odebrania codziennie w recepcji Wakacyjnego Miasta Kobiet. Ilość wejściówek jest ograniczona.

Więcej informacji: www.wakacyjnemiastokobiet.pl

Organizatorem imprezy jest Miasto Świnoujście i MDK Świnoujście. Organizatorem wykonawczym, podobnie jak w poprzednich latach, Grupa BONO.

Zobacz również

W niedzielę do Świnoujścia przyjadą Motomikołaje

Corocznej tradycji staje się zadość! Motołaje nadjeżdżają jedno- i dwuśladach. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktywnego Wsparcia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.