Strona główna / Lokalne / Bon Wyspiarza Seniora. Skrzynki pełne wniosków

Bon Wyspiarza Seniora. Skrzynki pełne wniosków

Pierwszego dnia już ponad 700 świnoujskich Seniorów złożyło wniosek o wypłatę 300 złotych w ramach Bony Wyspiarza Seniora. Wypłata świadczenia nastąpi w terminie do 3 miesięcy, licząc od dnia pozytywnej weryfikacji złożonego wniosku.

Tylko w samym urzędzie miasta pobrano 4,5 tysiąca druków takich wniosków. Każdy złożony wniosek będzie sprawdzany przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

300 złotych w ramach Bonu Wyspiarza Seniora przysługuje około 8 tys. mieszkańców Świnoujścia, którzy już ukończyli 65 lat lub ukończą w tym roku.

To już czwarta edycja Bonu Wyspiarza Seniora, a trzecia, gdy wypłacane są konkretne pieniądze. W pierwszej Seniorzy mogli korzystać ze zniżek na różne usługi i świadczeni.

Od początku Bon cieszy się dużym zainteresowaniem. W ubiegłym roku tylko w ciągu pierwszych 5 tygodni wnioski o przyznanie świadczenia złożyło ponad 7 tysięcy Seniorów.

Tak, jak w ubiegłym roku, wydam je na lekarstwa. Wystarczy mi na prawie 2 miesiące  – mówi Seniorka z ulicy Matejki. – A za zaoszczędzone w ten sposób pieniądze może kupię sobie nowe buty na jesień. Przydałyby się. Zobaczę jeszcze. Pomyślę.

Druki wniosków są dostępne na stronach internetowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie www.mopr.swinoujscie.pl  oraz stronie internetowej miasta www.swinoujscie.pl

Natomiast w wersji papierowej w punktach składania wniosków, czyli:

Lewobrzeże:

1) Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, ul. Dąbrowskiego 4,

2) Urząd Miasta, ul. Wojska Polskiego 1/5,

3) Galeria ART., Wojska Polskiego 1/1,

4) Informacja Turystyczna, Plac Słowiański 6/1,

5) Pogotowie Techniczne Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej „Słowianin”, ul. Matejki 38A ,

Prawobrzeże w filiach Miejskiego Domu Kultury:

6) na Warszowie, ul. Sosnowa 18,

7) w Przytorze, ul. Zalewowa 40,

8) w Karsiborze, ul. 1 Maja 40.

Wnioski można składać do 30 września 2021.

Osoby zamieszkujące na terenie Świnoujścia, ale nieposiadające zameldowania, zobowiązane są do złożenia dodatkowych dokumentów potwierdzających fakt zamieszkiwania np. umowę najmu lub użyczenia lokalu, umowę o pracę, umowę lub opłacone rachunki za energię, gaz, wodę, telefon stacjonarny, telewizję kablową, korespondencję od instytucji wypłacającej świadczenie.

Wnioski realizowane są przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Świnoujściu. Wypłata świadczenia po pozytywnym zweryfikowaniu wniosku nastąpi na wskazane we wniosku konto lub w przypadku braku konta, przekazem pocztowym.

Inicjatorami wprowadzenia bonu seniora byli: Prezydent Miasta oraz radni Stowarzyszenia Grupa Morska Cała Naprzód i Platformy Obywatelskiej

 Info i fot. BIK Urząd Miasta Świnoujście

Zobacz również

W niedzielę do Świnoujścia przyjadą Motomikołaje

Corocznej tradycji staje się zadość! Motołaje nadjeżdżają jedno- i dwuśladach. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktywnego Wsparcia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.