Strona główna / Lokalne / Jest sprzęt dla szpitala! Będą łóżka, będzie instalacja tlenowa

Jest sprzęt dla szpitala! Będą łóżka, będzie instalacja tlenowa

12 łóżek do intensywnej terapii z materacami trafi do Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. Stosowny aneks do umowy na dostawę sprzętu podpisali w ogrodzie przed placówką Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski i Dorota Konkolewska, prezes świnoujskiego szpitala. Wojewoda zapowiedział także, że do placówki na wyspie Uznam wkrótce trafi instalacja tlenowa.

Przypomnijmy, że do szpitali na terenie województwa trafił ostatnio sprzęt za 10,5 mln złotych. Władze województwa dysponują dodatkowo 35 łóżkami do intensywnej terapii z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Najwięcej, bo 12 z nich, trafi do szpitala w Świnoujściu. Koszt każdego takiego łóżka to ponad 10 tysięcy złotych.

– To 12 łóżek iomowych, specjalistycznych za łączną kwotę prawie 130 tys. złotych. To sprzęt, którego potrzebują szpitale – powiedział wojewoda.

Z. Bogucki zapowiedział również, że świnoujski szpital otrzyma wkrótce więcej sprzętu, a konkretnie instalację tlenową, o którą od pewnego czasu zabiegała zarówno prezydent Świnoujścia jak i prezes szpitala. Chodzi o wymianę zbiornika dwutonowego na sześciotonowy. Sprzęt przyda się na pewno jeżeli sytuacja z epidemią ulegnie pogorszeniu. Bo takie są dzisiaj obawy ekspertów w związku z wariantem delta.

– Szczepienia to jedyny oręż, żeby wyjść z pandemii. Wiemy, że świnoujski szpital jest jedną z placówek, która ten proces prowadzi; także w ramach Punktu Szczepień Powszechnych we współpracy z samorządem – mówił wojewoda – Niestety, proces wyhamował, bo są osoby, które z niewiadomych dla mnie przyczyn pozostają w opozycji do szczepień. Jesteśmy w takim punkcie, że mamy szczepionki, mamy personel medyczny, mamy kilkaset punktów szczepień w województwie, ale trzeba tylko jeszcze dobrej woli i solidarności społecznej. COVID-19 się nie skończył. Powstrzymać wirus możemy jedynie przez szczepienia.

Zarówno Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia jak i Dorota Konkolewska, prezes szpitala dziękowali za wsparcie.

– Dzisiaj nie mamy problemu z COVID-em, ale sytuacja może pogorszyć się we wrześniu lub w październiku i znowu trzeba będzie walczyć z epidemią. Nie jesteśmy dużym miastem, ale należy pamiętać, że w ciągu roku odwiedza nas blisko trzy miliony turystów. Każdy sprzęt nam się przyda – dodał P. Sujka.

Jak podkreśliła Dorota Konkolewska, prezes szpitala, rocznie ze świnoujskiego szpitala korzysta ponad 120 tys. pacjentów. Tak duża ilość wizyt pokazuje jak placówka jest ważna dla regionu.

– Jesteśmy oddaleni od innych szpitali specjalistycznych, ale zależy nam na tym, żeby nasi pacjenci byli leczeni w przyzwoitych warunkach. Dziękujemy za łóżka. Czekają na nie na Oddziale Intensywnej Terapii, na Oddziale Wewnętrznym, gdzie jest sala nadzoru kardiologicznego. Wiadomość o instalacji tlenowej mile nas zaskoczyła. Cieszymy się, że tak szybko podjęto decyzję w kwestii naszego wniosku. Chcemy być gotowi. Oby nigdy nie było to potrzebne, ale lepiej być przygotowanym – powiedziała prezes szpitala.

Zobacz również

Kilkaset osób odwiedziło międzyzdrojskie muzeum Wolińskiego Parku Narodowego

Za darmo można było wejść do muzeum i na własne oczy przekonać się jakie zwierzęta …

3 komentarze

  1. Rychło w czas. Akurat na koniec pandemii jak już nie będą potrzebne. Ale pewnie trzeba było pomuc jakiemuś znajomemu handlarzowi któremu towar nie zszedł i nie zdążył się dorobić.

  2. Ta placówka jest tak ważna dla regionu, że z byle pierdołą typu ściągnięcie szwa trzeba zaginać do Szczecina.
    Fantazja Ciebie poniosła Dorotko.

  3. ????? ➔ •

    Łóżka nie leczą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.