Strona główna / Lokalne / Synoptyk IMGW: w środę nawet 35 stopni Celsjusza; mocno zagrzmi na zachodzie
Foto: PAP/Darek Delmanowicz

Synoptyk IMGW: w środę nawet 35 stopni Celsjusza; mocno zagrzmi na zachodzie

Na zachodzie kraju, aż po centrum mogą wystąpić groźne burze. Na pozostałym obszarze będzie spokojnie i upalnie – poinformowała synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk.

W środę będzie nadal burzowo, tym razem na zachodzie kraju. „Podczas burz możemy spodziewać się silnych opadów deszczu i silnego wiatru przekraczającego w porywach nawet 100 km/h” – ostrzegła synoptyk IMGW.

Na Mazurach, Suwalszczyźnie, Mazowszu (poza krańcami zachodnimi), Kielecczyźnie, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce będzie spokojnie i pogodnie. Na tym obszarze będzie bardzo ciepło, wręcz upalnie i bardzo słonecznie.

Najcieplej będzie na wschodzie kraju – w Przemyślu słupki termometrów mogą pokazać nawet 35 stopni Celsjusza. Na tak wysokie temperatury wpływa „bardzo wygrzane, zwrotnikowe powietrze, które płynie do nas z południa” – wyjaśniła synoptyk.

Na wschodzie upalnie temperatury osiągną od 31 do 35 stopni. Na zachodzie też będzie bardzo gorąco, od 30 do 33 stopni. Chłodniej w dolinach podgórskich i nad morzem. Tam 24-26 st.C.(PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ jann/

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.