Strona główna / Lokalne / Sprawa komarów. Od soboty nowa firma odkomarzająca

Sprawa komarów. Od soboty nowa firma odkomarzająca

Dotychczasowa firma odkomarzająca nie dała sobie rady z plagą komarów, jaka pojawiła się w mieście. Prowadzone przez nią działania nie przyniosły dotąd żadnych efektów. Dziś piątek 16 lipca, wobec braku tej skuteczności oraz kar nałożonych w związku z tym przez miasto, przedstawiciel firmy poddał się. Miasto rozwiązało z nim umowę.

Jutro do Świnoujścia przyjadą pracownicy innej firmy. Jeśli zdążą to jeszcze tego samego dnia wieczorem rozpoczną odymianie najbardziej uczęszczanych miejsc. A najpóźniej w niedzielę wczesnym rankiem.

Zobacz również

Komu przysługuje dodatek elektryczny. Wniosek do pobrania

Dodatek elektryczny przysługuje odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w przypadku gdy główne źródło ogrzewania …

7 komentarzy

 1. Odnośnie tych wielkich '170 tys.’ wydanymi na ten rok którymi do tej pory chwaliło się miasto to jest jeden wielki ŻART.

  W 2008 roku miasto wydało MILION na ówczesne następne 3 lata. Wychodziło ok. 333 tys. na ROK. I to było 13 lat temu, a wiadomo jak wzrosły koszty i jak zmalała wartość nabywcza pieniądza od tamtego czasu.

  W tym roku ponad 2 razy mniej… żart. I jeszcze śmią się tym chwalić. Kpina z mieszkańców i turystów – naprawdę ogromny żart.

 2. A jaki problem zrobić kilkaset budek dla Jeżyków. Są skuteczniejsze niż te wasze firmy i pszczołom nie szkodzą. Jaki problem by poza parkiem był „obowiązek” posiadania na ogródku budki na drzewie z jeżykami właśnie. Myśle że każdy by na to przystał.

  • Budki dla jerzyków to świetny pomysł. Myślę, że obowiązek to przesada, ale należałoby bardziej promować te rozwiązania wśród mieszkańców. Było nawet jakiś czas temu w budżecie obywatelskim, ale nie przeszło. Nic dziwnego – termin głosowania jest dla tego projektu (delikatnie mówiąc) „niekorzystny”. Gdyby budżet obywatelski był teraz pewnie wygrałoby z ogromną przewagą 🙂
   Ps. Nie jestem związany z tą inicjatywą w żaden sposób, ale gorąco kibicowałem aby wygrała. Niestety nie udało się i teraz mamy tego efekty 🙁

   • W pewnej gminie w małopolsce, założono budki dla jerzyków na budynkach należących do gminy czyli urzędy, szkoły, ośrodki zdrowia itp. i komarów w tym roku jak na lekarstwo, ale gmina raczej nie z tych „betonowych” jak to wielkie uzdrowisko.

 3. Odkomarzanie robi się na początku roku tam gdzie one się lęgną a nie tam gdzie chodzą ludzie.

 4. ????? ➔ •

  I następna firma też nie da sobie rady…

 5. Historia odkomarzania zatacza koło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.