Strona główna / Lokalne / Sprawa komarów. Od soboty nowa firma odkomarzająca

Sprawa komarów. Od soboty nowa firma odkomarzająca

Dotychczasowa firma odkomarzająca nie dała sobie rady z plagą komarów, jaka pojawiła się w mieście. Prowadzone przez nią działania nie przyniosły dotąd żadnych efektów. Dziś piątek 16 lipca, wobec braku tej skuteczności oraz kar nałożonych w związku z tym przez miasto, przedstawiciel firmy poddał się. Miasto rozwiązało z nim umowę.

Jutro do Świnoujścia przyjadą pracownicy innej firmy. Jeśli zdążą to jeszcze tego samego dnia wieczorem rozpoczną odymianie najbardziej uczęszczanych miejsc. A najpóźniej w niedzielę wczesnym rankiem.

Zobacz również

Syreny alarmowe w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

W niedzielę, 1 sierpnia, w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na terenie województwa zachodniopomorskiego zabrzmią …

7 komentarzy

 1. Odnośnie tych wielkich ‘170 tys.’ wydanymi na ten rok którymi do tej pory chwaliło się miasto to jest jeden wielki ŻART.

  W 2008 roku miasto wydało MILION na ówczesne następne 3 lata. Wychodziło ok. 333 tys. na ROK. I to było 13 lat temu, a wiadomo jak wzrosły koszty i jak zmalała wartość nabywcza pieniądza od tamtego czasu.

  W tym roku ponad 2 razy mniej… żart. I jeszcze śmią się tym chwalić. Kpina z mieszkańców i turystów – naprawdę ogromny żart.

 2. A jaki problem zrobić kilkaset budek dla Jeżyków. Są skuteczniejsze niż te wasze firmy i pszczołom nie szkodzą. Jaki problem by poza parkiem był „obowiązek” posiadania na ogródku budki na drzewie z jeżykami właśnie. Myśle że każdy by na to przystał.

  • Budki dla jerzyków to świetny pomysł. Myślę, że obowiązek to przesada, ale należałoby bardziej promować te rozwiązania wśród mieszkańców. Było nawet jakiś czas temu w budżecie obywatelskim, ale nie przeszło. Nic dziwnego – termin głosowania jest dla tego projektu (delikatnie mówiąc) “niekorzystny”. Gdyby budżet obywatelski był teraz pewnie wygrałoby z ogromną przewagą 🙂
   Ps. Nie jestem związany z tą inicjatywą w żaden sposób, ale gorąco kibicowałem aby wygrała. Niestety nie udało się i teraz mamy tego efekty 🙁

   • W pewnej gminie w małopolsce, założono budki dla jerzyków na budynkach należących do gminy czyli urzędy, szkoły, ośrodki zdrowia itp. i komarów w tym roku jak na lekarstwo, ale gmina raczej nie z tych “betonowych” jak to wielkie uzdrowisko.

 3. Odkomarzanie robi się na początku roku tam gdzie one się lęgną a nie tam gdzie chodzą ludzie.

 4. 𝗣𝘂𝗻𝗸𝘁 ➔ •

  I następna firma też nie da sobie rady…

 5. Historia odkomarzania zatacza koło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.