Strona główna / Lokalne / Nowy Szef Szkolenia 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

Nowy Szef Szkolenia 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

W poniedziałek, 12 lipca, komandor Jacek Rudziński objął obowiązki Szefa Szkolenia 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu.

Komandor Jacek Rudziński urodził się 9 marca 1973 roku w Grudziądzu. Jest absolwentem Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni oraz studiów podyplomowych na Wydziale Dowodzenia i Operacji Morskich w AMW. Ukończył wyższy kurs polityki NATO w Akademii Obrony NATO w Rzymie oraz wiele innych kursów specjalistycznych na wojskowych uczelniach w Europie i Stanach Zjednocznych.
Na pierwsze stanowisko służbowe został wyznaczony do 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych jako zastępca dowódcy okrętu ORP Cedynia. Następnie pełnił obowiązki zastępcy dowódcy okretu ORP Kontradmirał X. Czernicki oraz oficera w sztabie dywizjonu. W latach 2003-2013 zajmował różne stanowiska w Dowództwie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. W miedzyczasie ukończył stacjonarnie podyplomowe studia na AMW w Gdyni. W 2013 roku został oddelegowany do Mons w Belgii na stanowisko zastępcy szefa Zespołu Operacyjnego Morze Śródziemne – Afryka. Po powrocie do Polski w 2016 roku objął stanowisko starszego specjalisty w Oddziale Ćwiczeń Inspektoratu MW w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Jednocześnie pełnił obowiązki Szefa Zespołu Łącznikowego Inspektoratu Marynarki Wojennej. W 2019 roku zostal skierowany do wykonywania zadań w Departamencie Startegii i Planowania Obronnego MON. W latach 2020-2021 pełnił obowiązki Szefa Oddziału Szkolenia w Centrum Operacji Morskich.
Komandor Jacek Rudziński z dniem 12 lipca 2021 r. Decyzją Ministra Obrony Narodowej został wyznaczony na stanowisko Szefa Szkolenia 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

W trakcie swojej długoletniej służby wojskowej był wielokrotnie nagradzany oraz odznaczany w tym m.in. złotym medalem za „Zasługi dla Obronności Kraju”, srebrnym medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”, a także brązowym medalem „Za długoletnią służbę”.

Zobacz również

Za bilet na autobus zapłacisz smartfonem. Provema wprowadza nową usługę

Od 05.11.2021 pasażerowie komunikacji miejskiej za bilety mogą zapłacić również aplikacją Provema. Transport publiczny to …

Jeden komentarz

  1. Jacku, ale beret ‘na czołgiste’ to trochę obciach…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.