Strona główna / Lokalne / Dziki niszczą groby na cmentarzu miejskim w Świnoujściu

Dziki niszczą groby na cmentarzu miejskim w Świnoujściu

Zwierzęta niszczą groby na cmentarzu w Świnoujściu. Ryją na miejscach pochówku i wokół nich. Rozwiązaniem może być proste urządzenie zamontowane na wszystkich furtkach – samozamykacz.

Urzędnicy rozkładają ręce i mówią, że winni są sami mieszkańcy, bo nie zamykają za sobą furtek, a ci pytają jak, skoro część z nich jest uszkodzona.

Po stwierdzeniu, że na Cmentarzu Komunalnym w Świnoujściu przy ul. Karsiborskiej pojawia się dzik, natychmiast podjęto szereg działań, które miały zminimalizować ewentualne szkody.

– Przede wszystkim działania te wymagały ścisłej współpracy z osobami, które odwiedzają groby bliskich. Na każdej bramce cmentarza umieszczone zostały informacje z prośbą o zamykanie za sobą bramek wejściowych. Sprawdzone zostało całe ogrodzenie otaczające cmentarz. Nie znaleziono miejsca, w którym dzik mógłby wchodzić i wychodzić z terenu cmentarza – informują urzędnicy.

W miejscu, w którym najczęściej pojawia się dzik, stawiana była pułapka. Działania te doprowadziły do złapania zwierzęcia, jednak bardzo szybko pojawiło się kolejne.  Dzik dostał się na teren cmentarza od ul. Steyera, forsując panel ogrodzenia. Panel został naprawiony, zaś na cmentarzu w dalszym ciągu stawiana będzie pułapka.

Zobacz również

Dopłata do roweru elektrycznego dla każdego mieszkańca Świnoujścia? Tego chcą niektórzy radni

– Uważamy, że jest odpowiedni moment do tego, aby stworzyć program dopłat zachęcający mieszkańców naszego …

3 komentarze

  1. 𝗣𝘂𝗻𝗸𝘁 ➔ •

    Jakiś tuman nie zamknął furtki i taki oto efekt.

  2. Do dzików należy strzelać jak to dawniej robiono. Po zastrzeleniu dzika przez kilka lat żaden nie przychodzi. Zabawa w dyskusję z „zielonymi” do niczego nie prowadzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.