Strona główna / Lokalne / Rowerami po wyspie Uznam. Dużo atrakcji na polsko-niemieckiej trasie wokół Zalewu Szczecińskiego

Rowerami po wyspie Uznam. Dużo atrakcji na polsko-niemieckiej trasie wokół Zalewu Szczecińskiego

Kilkudziesięciu rowerzystów uczestniczyło w transgranicznym rajdzie rowerowym, który odbył się w miniony weekend w Świnoujściu. Rekreacyjna impreza zaczęła się na dwóch kółkach, a zakończyła na leżakach na świnoujskiej Promenadzie Zdrowia. Były atrakcje dla najmłodszych, poczęstunek, prezentacja turystycznych atrakcji Pomorza Zachodniego.
Rowerowa wycieczka wyruszyła o godzinie 10 sprzed gmachu Urzędzie Miejskiego w Świnoujściu. Wakacyjnym tempem, dostosowanym do możliwości najmłodszych, uczestnicy rajdu dotarli do Ahlbecku. Tam zaplanowano krótki postój, by już około godziny 11 wrócić na nadmorski deptak po polskiej stronie granicy. Na Promenadzie Zdrowia, przy fontannie, odbył się ekologiczny piknik. W plenerowym laboratorium najmłodsi mogli dowiedzieć się, dlaczego należy oszczędzać wodę i dbać o środowisko naturalne. Były zabawy z animatorami, konkursy, upominki. Każdy z rowerzystów otrzymał turystyczne gadżety, m.in. mapki szlaków rowerowych na Pomorzu Zachodnim.
Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu „Na dwóch kółkach wokół Zalewu Szczecińskiego – polsko–niemiecki produkt turystyczny”, który został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa, w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania.
Źródło: wzp.pl

Zobacz również

Komu przysługuje dodatek elektryczny. Wniosek do pobrania

Dodatek elektryczny przysługuje odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w przypadku gdy główne źródło ogrzewania …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.