Strona główna / Lokalne / Budżet Obywatelski. Szpital stara się o sprzęt i pieniądze na warsztaty psychologiczne

Budżet Obywatelski. Szpital stara się o sprzęt i pieniądze na warsztaty psychologiczne

„Technika dla zdrowia – zakup sprzętu i oprogramowania dla zapewnienia bezpieczeństwa i jakości opieki nad pacjentem” oraz „Harmonia w pracy, harmonia we mnie. Stop wypaleniu zawodowemu” to dwa projekty do Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok, który pracownicy Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły złożyli w magistracie. Autorem pierwszego wniosku jest dr Mateusz Muszczyński, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, a drugiego Aneta Całus, kierownik Centrum Zdrowia Psychicznego, specjalista psychoterapii uzależnień.

Co roku pracownicy szpitala starają się o dofinansowanie na zakup sprzętu, który ratuje zdrowie i życie mieszkańców. Podobnie będzie w tym roku. Autorem jednego z projektów jest anestezjolog Mateusz Muszczyński. W projekcie przewidziano zakup: uniwersalnego, zmotoryzowanego mobilnego aparatu RTG do tzw. badań przyłóżkowych opartych o technologię detektorów. Poza tym placówka proponuje zakup sprzętu komputerowego oraz oprogramowania do Elektronicznej Karty Znieczulenia z modułami wspomagającymi, urządzeń do kompresji klatki piersiowej oraz holterów cieśnieniowych i EKG. Koszt zakupu sprzętu to milion złotych. W projekcie przewidziano także szkolenia zespołu oraz opiekę serwisową.

– To sprzęt medyczny i oprogramowanie, które umożliwi służbom medycznym szybką diagnostykę pacjentów obłożnie chorych i reanimowanych. Wśród urządzeń znajdą się również te, dzięki którym będzie można elektronicznie monitorować znieczulenie pacjenta podczas zabiegów operacyjnych – tłumaczy M. Muszczyński.

Centrum Zdrowia Psychicznego będzie starać się natomiast o dofinansowanie na wyjazdowe warsztaty z osobami, które pracują na terenie Świnoujścia. To wniosek do tzw. „projektów miękkich”. Kwota dofinansowania wyniosłaby 40 tysięcy złotych.

– Problem wypalenia zawodowego może dotyczyć każdego bez względu na stanowisko. Pracownik przestaje się rozwijać i odczuwać satysfakcję z tego, co robi. To reakcja organizmu na długotrwałe przeciążenie obowiązkami, czasami zbyt trudne i odpowiedzialne zadania oraz monotonną pracę. Z doświadczeń naszych specjalistów wynika, że jest to coraz poważniejszy problem – mówi Aneta Całus, kierownik Centrum Zdrowia Psychicznego – Podczas dwudniowych warsztatów, które odbędą się w okolicach Świnoujścia, uczestnicy nabędą wiedzę na temat stresu i wypalenia zawodowego. Nasi specjaliści nauczą, jak radzić sobie z tego typu problemami.

Dodajmy, że Szpital Miejski im. Jana Garduły stara się pozyskiwać pieniądze na sprzęt i różnego rodzaju przedsięwzięcia z wielu źródeł. Placówka kieruje wnioski o dofinansowanie unijne oraz w ramach pomocy udzielanej przez władze województwa, ale także tej oferowanej przez Miasto.

– Budżet Obywatelski to nasza szansa na zakup dobrego sprzętu i realizację programów, które ratują zdrowie i życie mieszkańców naszego miasta – mówią pracownicy szpitala – Co roku mieszkańcy chętnie wspierają nasze wnioski i pomagają nam wygrywać kolejne edycje BO. Dziękujemy za to wielkie wsparcie. Zachęcamy wszystkich do głosowania na nasze projekty.

Zobacz również

Dopłata do roweru elektrycznego dla każdego mieszkańca Świnoujścia? Tego chcą niektórzy radni

– Uważamy, że jest odpowiedni moment do tego, aby stworzyć program dopłat zachęcający mieszkańców naszego …

2 komentarze

  1. Darek Szlagowski

    Miasto patogeniczne. Bez zasad. Każdy kto ma poukładane w głowie – ucieka i nie wraca, po otwarciu tunelu większość mieszkańców może zrozumie – jakim kosztem dla miasta będzie tunel. Ktoś już nie myśli racjonalnie i nie pracuje żyje tylko tym aby … przeciąć wstęgę… póżniej będziemy się martwić.

  2. 𝑅𝑜𝑑𝑧𝑖𝑛𝑎 𝐺𝑟𝑧𝑦𝑏𝑜𝑤𝑠𝑘𝑖𝑐ℎ

    Szpital dostawał środki covidowe dnia 11.02.2021 w wysokości 800 915,15 zł, ale pewnie te pieniądze już dawno zostały przeżarte.

    Źródło: https://cowzdrowiu.pl/aktualnosci/post/dodatki-covidowe-mamy-liste-szpitali-z-konkretnymi-kwotami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.