Strona główna / Lokalne / Łóżka do intensywnej terapii już w szpitalu

Łóżka do intensywnej terapii już w szpitalu

12 łóżek do intensywnej terapii z materacami trafiło do Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. To większość z 35 łóżek, które Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski przekazał szpitalom w naszym województwie.

Łóżka pochodzą ze szpitala tymczasowego. Teraz będą służyć pacjentom leczonym z powodu innych schorzeń niż COVID-19. Przypomnijmy, że koszt każdego takiego łóżka to ponad 10 tysięcy złotych. Sprzęt został przetransportowany przez 8. Flotyllę Obrony Wybrzeża.

– Bardzo dziękujemy za ten sprzęt. To kolejne wsparcie dla naszej placówki – mówi Dorota Konkolewska, prezes Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły – Wkrótce szpital otrzyma również nową instalację tlenową. Chodzi o wymianę zbiornika dwutonowego na sześciotonowy. Sprzęt ten będzie potrzebny jeżeli sytuacja związana z epidemią ulegnie pogorszeniu – dodaje.

Zobacz również

Syreny alarmowe w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

W niedzielę, 1 sierpnia, w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na terenie województwa zachodniopomorskiego zabrzmią …

Jeden komentarz

  1. A po co jak tu żadnego dobrego lekarza nie ma? Tak przynajmniej człowiek miał szanse na przeżycie gdy z braku łóżek trzeba bylo jechać do szczecina. Dodajecie łóżek to powiększcie trupiarnię

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.