Strona główna / Lokalne / Łóżka do intensywnej terapii już w szpitalu

Łóżka do intensywnej terapii już w szpitalu

12 łóżek do intensywnej terapii z materacami trafiło do Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. To większość z 35 łóżek, które Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski przekazał szpitalom w naszym województwie.

Łóżka pochodzą ze szpitala tymczasowego. Teraz będą służyć pacjentom leczonym z powodu innych schorzeń niż COVID-19. Przypomnijmy, że koszt każdego takiego łóżka to ponad 10 tysięcy złotych. Sprzęt został przetransportowany przez 8. Flotyllę Obrony Wybrzeża.

– Bardzo dziękujemy za ten sprzęt. To kolejne wsparcie dla naszej placówki – mówi Dorota Konkolewska, prezes Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły – Wkrótce szpital otrzyma również nową instalację tlenową. Chodzi o wymianę zbiornika dwutonowego na sześciotonowy. Sprzęt ten będzie potrzebny jeżeli sytuacja związana z epidemią ulegnie pogorszeniu – dodaje.

Zobacz również

Pamięci Tych, którzy nie powrócili z morza

Morski żywioł nie był nigdy Waszym wrogiem, nie był też przyjacielem. Ale wiedzieliście doskonale, że …

Jeden komentarz

  1. A po co jak tu żadnego dobrego lekarza nie ma? Tak przynajmniej człowiek miał szanse na przeżycie gdy z braku łóżek trzeba bylo jechać do szczecina. Dodajecie łóżek to powiększcie trupiarnię

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.